Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Комітет ПАРЄ ухвалив важливе рішення щодо стирання культурної ідентичності українців Росією

Комітет культури Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) визнав стирання української культурної ідентичності інструментом війни Росії проти України та елементом політики геноциду, спрямованої на знищення української нації.

Про це у своєму Facebook повідомила членкиня української делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

Стирання культурної ідентичності є елементом геноциду РФ проти України

– Щойно Комітет з питань культури ПАРЄ у Копенгагені одноголосно підтримав мою резолюцію Протидія нищення культурної ідентичності під час війни та миру. Велика подяка Генеральному прокурору України Андрію Костіну за виступ на комітеті, важливі юридичні пояснення із закликом підтримати резолюцію, – написала вона.

Серед ключових положень документа, що голосуватиметься в залі на червневій сесії ПАРЄ:

Зараз дивляться

  • забезпечити повне відшкодування збитків на основі міжнародного права, зокрема, через реституцію, компенсацію, реабілітацію, сатисфакцію та гарантій неповторення руйнувань;
  • підвищити обізнаність про те, як пропаганда, колоніальні та неоколоніальні практики, зокрема ідеологія “руского міра”, можуть створювати підґрунтя для порушень міжнародного права, зокрема, щодо культурної спадщини;
  • передбачити санкції проти всіх, хто здійснює або сприяє незаконній передачі або торгівлі артефактами, проводить незаконні розкопки або використовує артефакти у власних цілях (виставки, аукціони, наукові публікації), а також забезпечити притягнення до відповідальності органів влади та причетних державних установ.

За словами Кравчук, резолюція закріплює, що Росія використовує культурні “чистки” як інструмент війни, щоб заперечити існування іншої культурної ідентичності та стерти історичне коріння, цінності, спадщину, літературу, традиції та мову.

– Такі дії є воєнними злочинами та злочинами проти людяності і свідчать про конкретний геноцидний намір знищити українську націю або принаймні її частину, зокрема, шляхом знищення української ідентичності та культури. Це частина кампанії геноциду, яку РФ проводить проти українського народу, – написала вона.

Нагадаємо, у січні Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію про становище українських дітей.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-28 19:53:26