Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Коли комітет Ради може ухвалити правки до законопроєкту про мобілізацію

Фото: Факти ICTV

Законопроєкт про мобілізацію, який викликав суспільний резонанс, обговорили під час засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Рішення про долю законопроєкту може бути ухвалене протягом тижня.

Про це заявив секретар комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в ефірі національного телемарафону Єдині новини.

– За логікою, це може бути зрозуміло до кінця цього тижня. Якщо депутати Верховної Ради приймуть рішення його повернути суб’єкту законодавчої ініціативи, наприклад, потрібно провести це через залу, і зал має за це проголосувати. Саме рішення комітету, яке ми будемо рекомендувати після вивчення, може бути до кінця тижня. Залежатиме від того, як ми зможемо пропрацювати весь законопроєкт. Я думаю, що до тижня, і питання буде вирішено, – зазначив Костенко.

Він пояснив, що на початку засідання комітету був присутній міністр оборони Рустем Умєров, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний і начальник Генштабу ЗССУ Сергій Шаптала.

Зараз дивляться

– Ми стратегічно обговорювали всі питання, вони нам давали свої позиції щодо бачення проходження законопроєкту, найбільш чутливих норм. Законопроєкт на 73 сторінки, дуже багато питань до багатьох норм, які там є фактично на кожній сторінці, взяти основні та побачити, як це бачать в Міністерстві оборони.

Ми з ними поговорили, вони пішли, залишилися заступники міністра оборони. Ми почали проходити по кожній статті законопроєкту, ставити питання, висловлювати свою думку щодо стратегії, як ми це бачимо. Це урядовий законопроєкт. Ми сказали пропозиції, щоб зрозуміти, яка буде подальша доля цього законопроєкту, – сказав він.

За його словами, розглядали кожну статтю законопроєкту, починаючи від фізичних осіб-підприємців до поліцейських. Вже є багато питань, які потрібно доопрацювати

– Також приходили представники з інших Міністерств, а саме міністри, яких це стосується: і освіти, і внутрішніх справ. Зауваження та основне, що ми питали в наших колег, у депутатів. Це урядовий законопроєкт, який уряд намагається зробити таким, щоб він був прийнятий у першому читанні. Зокрема, це позиція уряду, вони його подали. Ми, дивлячись до кожної статті, починаючи від ФОПів до поліцейських, ставимо конкретні питання, які це принесе наслідки. Вони нам це пояснюють.

Десь є питання, які вони можуть пояснити. Вже є багато питань, які ми бачимо, що потрібно доопрацьовувати. Тепер питання: як саме це доопрацьовуватиметься? Наприклад, доопрацювання з поверненням в уряд, що я вважаю правильним, або буде проголосовано і напрацьовуватиметься між першим і другим читанням. Коли всі дні подивимося, які в нас є зауваження, чи можна їх виправити протягом якогось часу, і вже буде комітет ухвалювати рішення про подальшу долю законопроєкту, – сказав Костенко.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-04 20:08:32