Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Коли білити дерева восени та як робити це правильно

Готуй сани влітку, а воза зимою – радить народне прислів’я. Ця мудрість стосується всього, зокрема і рослин, про які варто подбати заздалегідь. Навіщо білити дерева на зиму, як робити це правильно, коли саме проводити маніпуляцію восени та як приготувати розчин – розповів спеціаліст із захисту рослин від комах Олексій Колесник.

Навіщо потрібно білити дерева восени

Побілка восени має велике значення як для молоденьких стовбурів, так і загалом для дерев, оскільки захищає рослини від комах, грибків, гризунів та лишайників. Якщо ж вашому саду більше трьох років, то до маніпуляції варто вдаватися, щоби вберегти кору від сонячних опіків.

Фото: pixabay

– Молоді дерева дуже вразливі до зимових сонячних променів, які відбиваються від снігу та утворюють опіки на тоненькій корі. Для запобігання такому явищу стовбури білять або ж укутують білим спанбондом. Окрім цього, побілка є захистом від комах, грибків, гризунів та лишайників, – пояснює Колесник.

Зараз дивляться

Ця процедура вбереже сад і від морозів та перепадів температур.

Які дерева не потрібно білити восени

Експерт зауважує, що не рекомендується білити дерева, якщо їх вік менший за три роки. Річ у тім, що розчином можна пошкодити молоденьку кору рослин.

– Важливо зазначити, що білити дерева рекомендується від 3 річного віку, інакше можна пошкодити тонку кору агресивним вапном, а це гірше будь-яких сонячних променів, – додає спеціаліст із захисту рослин.

Також не варто білити дерева з механічними пошкодженнями

Коли білити дерева восени

Залежно від регіону побілку дерев восени проводять перед настанням перших морозів. Зазвичай цей період припадає на кінець жовтня – початок листопада.

– Якщо побілку нанести дуже рано – її змиє опадами. Якщо це зробити надто пізно – вона не висохне і обпаде. Ідеальний час для цієї операції, коли середня температура становить 5–10°C, – говорить Колесник.

Коли не можна білити дерева восени

Все потрібно робити вчасно та знати нюанси кожної маніпуляції. Наш експерт застерігає, що не можна білити дерева у вологих та холодних умовах та якщо температура опустилася нижче 3°C.

Чим білити дерева восени та які знаряддя знадобляться

Як побілку для дерев восени використовують вапно, глину з коров’яком, водоемульсійні або акрилові фарби. У кожного з цих розчинів є свої плюси та мінуси. Наприклад, вапно є доволі недорогим та екологічним матеріалом, але швидко змивається, крім того, не захищає від шкідників та хвороб. Тож потрібно додавати до нього мідний купорос.

Фото: depositphotos

Такий самий мінус і у водоемульсійної фарби – захищає лише від опіків та морозів. Але, на відміну від вапна, у неї не можна додати мідний купорос, оскільки вона одразу потемніє, а її захисні властивості зникнуть.

Щодо глини з коров’яком, то головна її перевага – висока екологічність. Її часто використовують у свідомих країнах Європи. Щоб приготувати розчин, потрібно розвести глину водою до консистенції сметани, додати туди коров’як, золу за бажанням та все ретельно перемішати. Після цього можна і стовбури білити.

Акрилові фарби доволі довго тримаються на стовбурах дерев, аж до травня.

– Безумовно, побілку можна приготувати і самому, зараз існує безліч варіантів її приготування, але я віддаю перевагу вже готовим рішенням від професійних виробників, до їх складу входять всі необхідні елементи для захисту ваших дерев, – говорить експерт.

Як правильно білити дерева восени: покрокова інструкція

Щоб побілити дерева восени, вам для зручності окрім розчину знадобляться масляні кисті або макловиці. Це дасть змогу обережно, не пошкоджуючи кору, нанести розчин.

Крім того, можна взяти м’який валик із ворсовою бавовняною поверхнею. Дехто для швидкості нанесення побілки застосовує пульверизатор.

Також щоб захистити вашу шкіру, бажано придбати малярські махрові рукавиці.

  • Крок 1. Очищення стовбура

Перед нанесенням побілки необхідно очистити дерево від бруду, землі, моху, лишайників, тощо.

  • Крок 2. Приготування розчину

Потім потрібно замішати розчин, розбавляючи його теплою водою, дотримуючись концентрації залежно від обраного препарату.

Крок 3. Нанесення побілки

Використовуючи кисті або макловиці, нанесіть побілку суцільним рівномірним шаром, піднімаючись аж до скелетних гілок. Це висота приблизно 1,8-2 метри вгору від землі.

До речі, раніше Факти ICTV писали про засоби обробки дерев восени та чим проводити маніпуляцію.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-19 14:20:49