Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Коефіцієнт НМТ 2024: як розрахувати конкурсний бал

Згідно з правилами прийому на бакалаврські програми 2024 року, абітурієнтам необхідно скласти національний мультипредметний тест (НМТ). 

Для відбору на конкурсній основі враховуються бали НМТ за чотирма предметами: три обов’язкові та один, який вибере абітурієнт. Це може бути біологія, фізика, хімія, географія, українська література, іноземні мови. 

Коефіцієнти НМТ – це невід’ємні значення, які застосовуються до оцінок з предметів тестування та творчого конкурсу (для деяких спеціальностей) під час розрахунку конкурсного балу абітурієнтів для вступу до ЗВО у 2024 році. 

Зараз дивляться

Мета застосування коефіцієнтів НМТ 2024 – надати більшу вагу результатам тестування та творчого конкурсу під час вступу на спеціальність, що відповідає профілю цих предметів. 

Ваговий коефіцієнт НМТ: як розрахувати конкурсний бал 

Ці коефіцієнти будуть відрізнятися один від одного залежно від спеціальності. Бо їхня основна мета – виділити певні предмети, які мають більше значення для конкретної професії. Якщо людина вступає на медичний факультет, то для біології або хімії коефіцієнт буде значно вищим, ніж якби абітурієнт вступав на факультет іноземної мови. 

Знайти значення цих коефіцієнтів можна в навчальних закладах, куди вступають абітурієнти. 

Існує спеціальна формула розрахунків конкурсних балів з використанням вагових коефіцієнтів: 

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + К4 × П4 + КТ × TK + КЄФВВ × БЄФВВ) / (К1 + К2 + К3+ К4 + КТ + КЄФВВ) + ОУ 

Як розраховується конкурсний бал для вступу на бакалаврат у 2024 році: 

  • Оцінки з чотирьох предметів НМТ (українська мова, математика, історія України та один предмет на вибір) множаться на відповідні вагові коефіцієнти для вашої спеціальності. У формулі П1, П2, П3 та П4 – оцінки з відповідних предметів, а К з індексами – це відповідні коефіцієнти. 
  • Творчий конкурс (ТК): до попередньої суми додається бал за творчий конкурс, помножений на ваговий коефіцієнт. 
  • Потім до суми додається бал за єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ), помножений на ваговий коефіцієнт. 
  • Якщо є підготовчі курси, то до суми додається бал за успішне закінчення підготовчих курсів ЗВО (до 10 балів), якщо ви вступаєте на спеціальність з переліку, що потребує особливої підтримки. 
  • Далі вся сума ділиться на суму вагових коефіцієнтів усіх врахованих компонентів. 

Застосування регіонального та галузевого коефіцієнтів: 

  • Регіональний коефіцієнт (РК): 1,00 для всіх. 
  • Галузевий коефіцієнт (ГК): 1,02 для спеціальностей з переліку, що потребують особливої підтримки, 1,00 – в інших випадках. 

Щоб знайти остаточний конкурсний бал, основний конкурсний бал множиться на добуток РК та ГК. 

Максимальний бал – 200. 

Коефіцієнт НМТ 2024: як розрахувати для своєї спеціальності 

Кожен предмет НМТ має свій унікальний коефіцієнт. Чим вищий коефіцієнт, тим більше впливає цей предмет на загальний бал. Профільні предмети (ті, що більше відповідають обраній спеціальності) зазвичай мають вищі коефіцієнти. 

Наприклад: 

  • Для Медицини важливішими будуть коефіцієнти біології та фізики. 
  • Для Міжнародних економічних відносин важливішим стане коефіцієнт іноземної мови. 

Існують спеціальні калькулятори на сайтах університетів, які допоможуть розрахувати конкурсний бал з урахуванням різних предметів та коефіцієнтів. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-25 13:15:09