Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Свердловина працює незалежно від доступу до електроенергії: як це зробити

Проживання на території України в сучасних умовах змушує власників заміських ділянок продумувати не лише спорудження автономної системи водопостачання для комфортного проживання в будинку, а й створення умов безперебійного доступу до джерела за умов тривалого відключення електроенергії, зокрема через постійні обстріли інфраструктури. Адже в класичному розумінні, свердловинний насос підключається кабелем до мережі електроживлення і відключення світла стає прямою причиною відсутності води в домашньому господарстві.

Щоб свердловина могла функціонувати в таких умовах, варто розглянути найбільш ефективні способи зробити систему водопостачання повністю автономною, наприклад, використовуючи альтернативні джерела або ж механічні рішення.

Чому важливо забезпечити незалежність роботи свердловини від електромережі

Під час тривалих відключень електроенергії зупиняється робота свердловинного насоса, а тому власник не має доступу до води для вирішення побутових та споживчих потреб, а також зупиняється робота системи опалення в приміщенні, оскільки для цього потрібна циркуляція рідини всередині труб.

Зараз дивляться

Можливості облаштування додаткових джерел варто обговорити в першу чергу з майстрами, які безпосередньо проводилибуріння установки та добре розуміються та її технічних і експлуатаційних характеристиках.

Підключення до автономної системи водопостачання резервного генератора

Серед рекомендацій досвідчених майстрів бурових компаній найпоширенішою можливістю забезпечити альтернативне джерело електроенергії є саме застосування резервного генератора. Дійсно, це вважається одним з найпростіших варіантів підтримки роботи насоса в умовах відключення електроенергії.

Серед переваг використання резервного генератора варто зазначити:

  • можливість його використання не лише для живлення насосного обладнання, а й інших необхідних систем в будинку, наприклад, циркуляції води в системі опалення;
  • легкість та швидкість підключення у випадку аварійного відключення електроенергії;
  • можливість придбати моделі генераторів з функцією автоматичного запуску.

Проте використання генераторів вимагає наявності певного запасу палива, наприклад, дизелю чи бензину, готовності до створеного шуму або ж необхідності облаштування умов для його максимального зменшення, а також необхідність періодичного обслуговування обладнання.

Облаштування свердловини з під’єднанням до ручного насоса

Цей спосіб підходить для свердловин глибиною до 30 метрів. Встановлення ручного насоса не лише робить свердловину незалежною від електромережі, а й відрізняється довговічністю та надійністю завдяки своїй простоті в роботі та обслуговуванні.

Серед недоліків варто зазначити незручність при умовах частого використання, а також обмеження в об’ємах рідини, що можна отримати за один цикл роботи такого насоса.

Фото: Київська Бурова Компанія Кароліна / facebook

Використання додаткового накопичувального бака

Цей варіант теж досить часто розглядається майстрами та власниками свердловин, оскільки встановлення великого резервуара для накопичення та зберігання води. Наповнення резервуара відбувається за умови наявності електроенергії, а на період відключення світла, вода подається з нього самопливом. Щоб забезпечити тиск води, розташовувати резервуар потрібно на піднесенні.

Серед переваг — можливість забезпечити запас води на кілька днів, проте для його встановлення потрібно достатньо місця та розташування в умовах захищеності від замерзання взимку.

Застосування сонячних батарей для живлення насоса

За використання сонячних батарей енергія накопичується в акумуляторах, через які потім живиться насос для перекачування води.

Про актуальність встановлення такого альтернативного джерела варто завчасно проконсультуватися з майстрами, які безпосередньо надають послуги буріння свердловин Київ та розуміються на потребах потужності установки.

Термін служби таких систем складає близько 25 років, проте важливо враховувати їх залежність від сонячної активності й високу вартість облаштування.

Фото: Київська Бурова Компанія Кароліна 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-17 18:29:00