Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Канада та Польщі прокоментували ідею Столтенберга

Канада готова підтримати пропозицію генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про створення фонду на €100 млрд на підтримку України на найближчі 5 років. Тоді як Польща вже підтримала цей план генсека.

Очільниця МЗС Канади Мелані Жолі перед зустріччю із колегами з країн-членів НАТО у Брюсселі сказала, що Оттава завжди готова підтримати різні ідеї, які представляє генсек.

— Ми вже також взяли на себе зобов’язання щодо надання Україні довгострокової безпекової допомоги. Прем’єр-міністр Трюдо був в Україні нещодавно, тож я думаю, що ми зможемо зробити це протягом наступних п’яти років, – сказала вона.

За словами Жолі, тривала безпекова допомога була однією з ідей, яку Канада поклала на стіл переговорів у G7, щоб переконатися, що Україна матиме сильну переговорну позицію, коли війна закінчиться, а Росія залишатиметься її вкрай небезпечним сусідом.

Зараз дивляться

Перед цією ж зустріччю у Брюсселі міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський, відповідаючи на запитання про можливий фонд НАТО для України у розмірі €100 млрд, заявив журналістам: Ми підтримуємо зусилля генерального секретаря.

Що відомо про плани НАТО створити фонд допомоги Україні

Напередодні Bloomberg повідомив, що генсек НАТО Єнс Столтенберг виступив із пропозицією створити фонд для України, в який протягом 5 років країни-члени зроблять внески на загальну суму $100 млрд.

Зазначалося, що члени військового блоку все ще обговорюють пропозицію генсека та механізми розподілу внесків, зокрема, чи враховувати двосторонню допомогу Україні загалом.

Джерело: The Guardian, Укрінформ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-03 16:26:34