Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Какао може покращити когнітивні функції мозку, в тому числі пам’ять літніх людей – учені

Кілька попередніх досліджень показали, що екстракт какао має потенційний захисний ефект на когнітивні функції у літніх людей. Але вчені з Массачусетсу все ж вирішили переконатися, що такий зв’язок дійсно існує.

Диво-продукт – какао

Вони провели великомасштабне клінічне дослідженні та визначили одну групу, для якої какао дійсно є диво-продуктом.

– Екстракт какао може підвищити когнітивні здібності, завдяки антиоксидантам, які зменшують запалення, покращують кровотік, – сказав один із дослідників Чираг В’яс.

За його словами, саме це допомагає мозку функціонувати краще.

Зараз дивляться

Щоб дослідити ці ефекти, команда вивчила підгрупу з 573 людей похилого віку, які брали участь у  дослідженні результативного використання какао-добавок і мультивітамінів.

Варто зазначити, що це було довгострокове дворічне дослідження, в якому задіяли понад 21 тис. людей похилого віку з метою вивчення впливу добавок какао та полівітамінів на їхнє здоров’я.

Учасникам давали 500 мг екстракту какао на добу. На початку та в кінці експерименту вони мусили виконати серію завдань на пам’ять та увагу.

Справедливості ради, варто зазначити, що вчені не виявили жодного суттєвого зв’язку між добавками какао та когнітивними функціями.

Для яких людей поважного віку какао може стати порятунком

Але в одній з груп усе ж помітили деякі позитивні ефекти.

– Ми пересвідчилися, що флаваноли какао можуть покращувати когнітивні функції літніх людей, які мали більш суворі дієти чи навіть обмежене харчування, – зазначив В’яс.

Тут важливо наголосити, що добавка какао – це не те саме, що плитка шоколаду. У добавці, за словами дослідника, рівень флаванолів значно перевищує той, який людина могла б споживати з шоколадом, але добавка не додає надмірних калорій до раціону.

Звісно, потрібна додаткова робота, щоб дослідити зв’язок і потенційне терапевтичне використання добавок какао для людей похилого віку.

Однак, уже зрозуміло, що це дослідження актуальне, оскільки багато людей похилого віку через проблеми зі здоров’ям не можуть дозволити собі повноцінне харчування. Тож добавки какао в змозі допомогти їм зберегти когнітивні функції, зокрема і пам’ять.

Джерело: Newsweek

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-09 12:37:27