Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ізраїль наказав евакуюватися з Гази за 24 години. В ООН кажуть, що це неможливо

Ізраїльські військові попередили 1,1 млн осіб, які проживають на півночі сектора Гази, про необхідність евакуюватися зі своїх будинків на тлі ознак того, що Ізраїль має намір посилити наземну операцію проти бойовиків з організації ХАМАС після терористичних атак, скоєних цим угрупованням 7 жовтня.

Більшість радикальних ісламістських бойовиків перебуває саме в секторі Газа, звідки і ведеться їхня діяльність проти Ізраїлю.

З огляду на розміри Гази, цей регіон є одним із найбільш густонаселених районів світу. Тут на 362 квадратних кілометрах проживає понад 2 млн осіб.

Зараз дивляться

Тепер, згідно з розпорядженням Ізраїльської армії, всьому населенню сектору Газа наказано перебратися в південну частину регіону за 24 години.

– Громадяни міста Газа, евакуюйтеся на південь заради власної безпеки та безпеки ваших родин і віддаліться від терористів ХАМАС, які використовують вас як живий щит… У наступні дні ЦАХАЛ продовжить активні дії в місті Газа і докладе значних зусиль, щоб не заподіяти шкоди цивільному населенню, – йдеться в заяві Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ).

Цей наказ з боку Ізраїлю в ООН уже назвали “нездійсненним”.

У п’ятницю в соціальних мережах з’явилися зображення, які свідчать про те, що ЦАХАЛ скидає з літаків на територію Гази листівки із закликом евакуюватися на південь. Раніше в прямому ефірі інформаційних агентств було показано листівки, що падали з неба.

– З метою вашої безпеки вам не слід повертатися додому до отримання подальших повідомлень від ЦАХАЛу. Усі громадські притулки, відомі в Газі, мають бути звільнені, – йшлося в листівці.

Евакуюватися за 24 години

Офіцери зв’язку в ізраїльських збройних силах повідомили, що “все населення Гази на північ від Ваді Гази має переселитися в південну частину Гази протягом наступних 24 годин”.

Після критики Ізраїль визнав, що наказ про масову міграцію потребуватиме часу, а прессекретар ЦАХАЛу підполковник Пітер Лернер заявив у п’ятницю CNN, що будь-який термін “може зірватися”.

В ООН засудили такий наказ, заявивши, що евакуація цивільного населення неможлива “без руйнівних гуманітарних наслідків”.

Стефан Дюжаррік, прессекретар генерального секретаря ООН, у своїй заяві зазначив, що ООН “рішуче закликає скасувати будь-який подібний наказ, якщо його буде підтверджено, щоб уникнути того, що може перетворити і без того трагічну ситуацію на катастрофічну”.

Згідно із заявою, наказ поширюється на всіх співробітників ООН і тих, хто ховається в приміщеннях ООН, включно зі школами, медичними центрами та клініками.

Близькосхідне агентство ООН для допомоги палестинським біженцям та організації робіт (UNRWA) у п’ятницю назвало заклик Ізраїлю до переміщення цивільного населення Гази “жахливим”, додавши, що анклав Гази перетворюється на “пекельну дірку і перебуває на межі краху”.

Фото: Факти ICTV

Том Бейтман, кореспондент ВВС на Близькому Сході, також вважає, що наказ Ізраїлю про евакуацію неможливо виконати.

– Цивільне населення в цьому густонаселеному районі і так спресоване до максимуму – включно з дітьми, людьми похилого віку і тими, хто перебуває в лікарнях, уже заповнених пораненими й тими, хто ховається від ізраїльських бомбардувань, – пояснює він.

Тим часом Норвезька рада у справах біженців попередила, що переселення громадян Гази “дорівнює воєнному злочину – насильницькому переміщенню”. Генеральний секретар Норвезької ради у справах біженців Ян Егеланд заявив, що наказ “має бути скасовано”.

Катастрофічні наслідки

Реагуючи на ультиматум ЦАХАЛу, у Міжнародному комітеті Червоного Хреста (МКЧХ) забили на сполох. Кажуть, що такий наказ Ізраїлю може призвести до катастрофічних гуманітарних наслідків.

У заяві організації, поширеній у п’ятницю, йдеться про те, що в умовах військової блокади гуманітарні організації, зокрема й МКЧХ, стикаються з труднощами під час надання допомоги масовому переміщенню населення в Газі. Їхній офіс у місті Газа отримав такі самі вказівки покинути місто, як і інші міжнародні організації.

МКЧХ наголосив, що недавні атаки Ізраїлю не повинні виправдовувати безмежне руйнування Гази, закликавши сторони дотримуватися правових зобов’язань щодо методів ведення війни.

– Приписи ізраїльської влади населенню міста Газа негайно покинути свої будинки в поєднанні з повною блокадою, яка явно позбавляє їх їжі, води та електрики, несумісні з міжнародним гуманітарним правом, – заявив МКЧХ.

З огляду на обмеженість ресурсів Гази і замкнутість простору, МКЧХ наголосив, що все цивільне населення, включно з літніми людьми, інвалідами та хворими, має бути захищене.

Організація також наголосила на необхідності забезпечення переміщеного населення предметами першої необхідності та запобігання поділу сімей.

МКЧХ нарощує масштаби своєї діяльності з надання допомоги, але закликає робити паузи в бойових діях, щоб діяти безпечно й ефективно.

ХАМАС закликає залишатися

Попри заклик Ізраїлю до евакуації, у ЦАХАЛ заявили, що ХАМАС використовує мирне населення для прикриття своїх сил, а також наказує цивільних “ігнорувати” попередження Ізраїлю про евакуацію на південь.

Прессекретар ЦАХАЛу Даніель Хагарі заявив на брифінгу, що це “ще один приклад” того, що ХАМАС “не піклується про безпеку жителів Гази”.

Кореспондент BBC Том Бейтман каже, що заклики ХАМАСу ігнорувати ультиматум Ізраїлю, називаючи його “психологічною війною”, лише загострюють ситуацію.

Кордони Гази вже багато років блокуються Ізраїлем і Єгиптом. Само місто Газа в секторі є частиною прибережної смуги і особливо багатолюдне.

Джерело: CNN, CNN, BBC

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-13 20:01:23