Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Імітація ракетного удару по Україні: навіщо РФ підіймала Ту-95МС та коли може бути обстріл

11 листопада близько шостої ранку по всій території України пролунала повітряна тривога через зліт російської авіації. Повітряні сили ЗСУ зафіксували одразу вісім бортів бомбардувальників Ту-95МС у напрямку пускових рубежів над Каспійським морем. За годину наші військові зафіксували зліт винищувача МіГ-31К, який зазвичай гатить Кинджалами по Україні.

Моніторингові Telegram-канали, які відстежують рух ворожих цілей у повітряному просторі України, зауважили, що Росія підняла до 13 бомбардувальників Ту-95МС та три МіГ-31К. Попри таку активність військової авіації ворога, запусків ракет так і не було – тобто це була імітація ракетного удару.

Повітряна тривога в Україні тривала до 09:00.

Екстрені вимкнення світла

Українські енергетики, не чекаючи пусків, вирішили перестрахуватися та превентивно ввели екстрені графіки відключення світла щонайменше в 11 регіонах: Київській області та Києві, Дніпропетровський, Полтавській, Миколаївській, Кіровоградській, Харківській, Донецькій, Житомирській областях, а також на Черкащині, Сумщині та Одещині.

Нагадаємо, що востаннє Росія гатила по українській енергетиці 26 серпня 2024 року. Тоді на світанку окупанти підняли 11 бортів Ту-95МС. ВМС України зафіксували у морі чотири ракетоносії Калібрів із загальним залпом до 28 ракет. Згодом злетіли ще шість стратегічних бомбардувальників Ту-22М3 та три МіГ-31К з балістичними ракетами Кинджал. Активізувалися також наземні балістичні установки з Криму та на території РФ.

Крім того, військові РФ запустили 100 дронів-камікадзе Шахед.

Від ворожих ударів того дня постраждало 15 областей України – росіяни цілилися саме в енергетичну інфраструктуру. Загинуло чотири людини, було багато поранених, в областях ввели графіки вимкнення світла.

Імітація ракетного удару по Україні: що це значить

Факти ICTV поцікавилися у Валерія Романенка, авіаексперта, провідного наукового співробітника Державного музею авіації імені О. К. Антонова, для чого Росії імітувати масований ракетний удар по Україні.

На його думку, росіяни підняли авіацію для тренування і перевірки здатності здійснити пуск крилатих і балістичних ракет так, щоб вони по цілях влучили одночасно. Тут треба дуже чітке узгодження, бо інтервали між запусками – це секунди.

– Якщо вони хочуть перевантажити нашу ППО, то інтервали між запусками ракет мають бути в секундах. По балістиці битиме ЗРК Patriot. Ракетні комплекси NASAMS та IRIS-T не здатні уразити балістичні цілі, – наголосив Валерій Романенко.

Експерт нагадав, що у балістики горизонтальна швидкість щонайменше у три рази більша, ніж у крилатих ракет. Але росіянам треба, щоб усі ракети зайшли у повітряний простір України одночасно. Тому ворогу треба узгодити час, можливості та зони пуску.

Водночас Валерій Романенко не виключає і психологічний тиск на українців.

– Не виключено, що зараз точаться якісь закриті перемовини, то підняття великої кількості літаків може бути методом впливу і тиску. До речі, росіяни з десяток МіГ-31К можуть підняти, – говорить авіаексперт.

Валерій Романенко сумнівається, що такими ранковими маневрами росіяни хотіли виявити позиції наших систем ППО, бо Повітряні сили України для фіксації злету літаків на території РФ не використовують станції в зенітно-ракетних комплексах.

– Це станції метрового діапазону, які призначені для загального огляду. На великій відстані вони не здатні, наприклад, відрізняти, один МіГ піднявся чи одночасно в групі три МіГи. Станція бачить єдину ціль. А якщо російські літаки підійдуть ближче, тоді можна буде розрізнити – то один МіГ чи три, – наголосив авіаексперт.

Ту-95МС над Каспієм

За словами Валерія Романенка, з виходом бомбардувальників Ту-95МС на пускові рубежі над Каспійським морем літаки могли апаратно імітувати пуски ракет, а могли просто доповісти про зайняття позицій для пуску.

Апаратне імітування пусків ракет означає, що російські пілоти виконали відкриття бомболюків, ввели дані в ракету тощо. Тобто виконали всі процедури для запуску, але без фактичних пусків.

Авіаексперт наголошує, що пуски ракет Х-55 здійснюються з бомболюків, а ракети Х-101 висять під крилами Ту-95МС.

– Тобто літаки відпрацювали процедури для масованого ракетного удару. Треба ж відпрацювати синхронізацію дій, треба чітко зайняти місця так, щоб ракети летіли одночасно з різних літаків різними маршрутами. Бо якісь ракети будуть заходити з Житомирської області, якщо на Київ. Якісь полетять прямо, якісь підуть з півдня, – підсумував Валерій Романенко.

Коли росіяни будуть готові завдати справжнього удару

За словами Валерія Романенка, російська авіація буде готова завдати справжнього ракетного удару по Україні після настання морозів.

– Вони будуть готові вдарити, як прийдуть справжні серйозні холоди, – сказав експерт.

Керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко вважає, що ранкова імітація масованого ракетного удару – це один із методів психологічного тиску на українців.

За його словами, у росіян все готово до масованих обстрілів України – ракет на аеродромах стратегічної авіації вдосталь, літаки також готові. Відпрацювання ворогом тактики пусків з імітацією – це частина підтримування авіації в бойовій готовності.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Раніше видання WSJ повідомляло, що США передають Україні понад 500 ракет-перехоплювачів для систем ППО Patriot і NASAMS. А це означає, що Україна буде готова до російських ракетний атак, наголосили в ЦПД.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-11 15:21:00