Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

головні новини за 8 грудня 2023 року

Росія здійснила масований нічний та ранковий обстріл України із застосуванням крилатих ракет Х-101/55 та балістичних ракет С-300. Також ворог атакував українські території безпілотниками Shahed.

Вже згодом Міжнародний олімпійський комітет (МОК) ухвалив рішення про допуск індивідуальних спортсменів з Росії та Білорусі до участі в Олімпійських іграх-2024.

Про ці та інші головні події 8 грудня в Україні та світі – читайте в дайджесті на Фактах ICTV.

Зараз дивляться

Масований обстріл

У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що в ніч проти 8 грудня та зранку Росія атакувала Україну численними ударами з різних видів озброєння.

Так, вперше за довгий час росіяни випустили крилаті ракети Х-101/55 з бомбардувальників. Як повідомила влада Києва, усі ракети, що прямували на столицю, були збиті засобами протиповітряної оборони. Разом з тим, уламки ракет пошкодили приватні будинки. Постраждалих немає.

Паралельно росіяни завдали ударів по Павлоградському району на Дніпропетровщині, де внаслідок атаки РФ загинула одна людина, а ще четверо зазнали поранень.

Своєю чергою по Харкову вночі прилетіли шість російських ракет С-300. Внаслідок атаки двоє людей отримали поранення. Також були пошкоджені будівлі та автомобілі.

Крім того, у ПС ЗСУ повідомили, що протягом ночі були збиті 5 зі 7 ворожих безпілотників Shahed.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Фінляндія відпустила воєнного злочинця Петровського

Верховний суд Фінляндії ухвалив рішення щодо того, аби не екстрадувати до України одного з лідерів російського неонацистського угруповання Русич Яна Петровського (зараз Воїслав Торден), який у 2014-2015 роках воював на Донбасі.

У своєму рішенні Верховний суд посилається на Конституцію: іноземець не може бути екстрадований, якщо йому загрожує смертна кара, тортури або інше поводження, що утискає людську гідність.

Суд також закликав до негайного звільнення Петровського.

За словами представника Яна Петровського Хейккі Лампели, тепер бойовика передадуть із в’язниці в розпорядження Прикордонної служби Фінляндії.

Якою була на це реакція України та що відомо про воєнного злочинця Петровського – можна прочитати на Фактах ICTV.

МОК допустив росіян та білорусів до Олімпіади

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) вирішив допустити до літніх Олімпійських ігор-2024 атлетів із Росії та Білорусі у нейтральному статусі. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Представники країн-агресорів зможуть виступити лише в особистих змаганнях. Команди до участі допущені не будуть.

У заяві МОК йдеться, що росіяни та білоруси зможуть відібратися на Ігри-2024 лише через офіційні кваліфікаційні старти.

В комітеті зауважили, що станом на 8 грудня 2023 року лише 11 “нейтральних” спортсменів виконали критерії допуску для участі в Олімпіаді-2024 – вісім атлетів мають паспорт РФ, ще три – Білорусі.

Індивідуальні “нейтральні” росіяни та білоруси повинні будуть підписати заяву про підтримку Олімпійської хартії. Національна символіка Росії та Білорусі, зокрема гімн, прапор та інші атрибути, буде заборонена.

Новий пакет допомоги від Німеччини

Німеччина передала нову військову допомогу Україні. Зокрема, снаряди, дрони та гранатомети.

До нового військового пакету від Німеччини увійшли прикордонні автомобілі, вантажівки Zetros, військові аптечки та розвідувальні безпілотники.

Повний перелік військової допомоги, переданої Україні з боку Німеччини – дивіть на Фактах ICTV.

Рада розширила незалежність САП

Верховна Рада України проголосувала за проєкт закону, який розширює незалежність такого держоргану, як Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та робить його окремим органом прокуратури.

Депутат з фракції Голос Ярослав Железняк зазначив, що разом з цим, у законопроєкті не були скасовані повністю так звані правки Лозового.

Ухвалення цього законопроєкту є однією з основних вимог МВФ, Євросоюзу та послів G7.

Що передбачає закон №10060 та що таке правки Лозового – читайте на Фактах ICTV.

Аварія в метро Києва

У п’ятницю, 8 грудня, КМДА повідомила про зупинення руху поїздів синьої гілки київського метро на ділянці між станціями Теремки – Деміївська. На цьому відрізку запрацюють дублювальні маршрути наземного транспорту.

Згодом стало відомо, що причиною зупинення руху потягів частини київського метрополітену стало затоплення тунелю. Громадська ініціатива Пасажири Києва повідомила, що рух зупинили через розгерметизацію тунелю.

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що більш детальна інформація щодо ситуації буде надана згодом. Він додав, що попередньо, могли бути порушені умови будівництва. Втім, про причини остаточно скажуть після аналізу та висновків.

Кличко заявив, що відновлювальні роботи можуть тривати до 6 місяців і проводитимуть їх на поверхні.

Переговори з ЄС щодо вступу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українська сторона розраховує, що Рада ЄС уже наступного тижня схвалить старт офіційних переговорів про вступ до Євросоюзу. Київ виконав чотири рекомендації, які раніше висунула Єврокомісія.

– Україна швидко рухається до ЄС. Розраховуємо, що вже наступного тижня Європейська рада ухвалить фінальне рішення щодо початку офіційних переговорів про членство України в Європейському Союзі, – наголосив він.

Шмигаль звернув увагу, що Верховна Рада та Кабінет міністрів уже реалізували чотири рекомендації, визначені в листопадовому звіті Єврокомісії.

Своєю чергою президент Володимир Зеленський сьогодні підписав чотири закони, які були необхідні для євроінтеграції. Йдеться про розширення складу НАБУ, повноважень НАЗК, незалежності САП та закон щодо прав нацменшин в окремих сферах.

Війна в Україні

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-08 21:11:51