Гемілтон виграв Гран-прі Великої Британії та встановив унікальний рекорд

Пілот Mercedes Льюїс Гемілтон виграв Гран-прі Великої Британії, здобувши дев’яту перемогу на трасі у Сільверстоуні у кар’єрі.

Жоден інший пілот в історії Формули-1 не перемагав більше на одній трасі – попереднє досягнення було за Міхаелем Шумахером, який вісім разів вигравав Гран-прі Франції в Маньї-Курі.

Посівши перше місце, семиразовий чемпіон світу у Формулі-1, перервав свою серію із 56 етапів без перемог. 39-річний Гемілтон не вигравав гонок із Гран-прі Саудівської Аравії 2021 року.

Гемілтон – переможець Гран-прі Великої Британії

Льюїс стартував з другого місця, а наприкінці гонки зумів втримати перемогу та не підпустив до себе чинного чемпіона світу Макса Ферстаппена з Red Bull. Третє місце у Сільверстоуні посів британець Ландо Норріс з McLaren.

Ще один пілот McLaren Оскар Піастрі, який ненадовго лідирував протягом першої половини гонки, посів четверте місце, випередивши Карлоса Сайнса з Ferrari. Напарник Гемілтона по команді Джордж Рассел, стартувавши із поул-позиції, зійшов з траси посередині гонки через проблеми з болідом.

Під час гонки двічі накрапав дощ, коли визирнуло сонце за 12-13 кіл до фінішу пілоти пішли на піт-стоп. Гемілтон скористався тривалою затримкою Норріса у 4,5 секунд та випередив свого земляка. Після перемоги Льюїс зі свого боліду емоційно дякував команді, коли інженери вітали його по радіо.

— Це так багато значить для мене. Я люблю тебе, Боно, – відповів Гемілтон інженеру Пітеру Боннінгтону.

Керівник команди Mercedes Тото Вольфф назвав перемогу казкою для них з Гемілтоном.

У зоні очок на шостому місті фінішував пілот Haas Ніко Гюлькенберг, слідом за ним два пілоти Aston Martin Ленс Стролл та Фернандо Алонсо. Дев’ятим фінішу дістався Алекс Албон із Williams, а десятим став пілот RB Юкі Цунода.

Результати Гран-прі Великої Британії

В особистому заліку продовжує лідирувати Ферстаппен, у якого зараз 255 очок. Ландо Норріс іде другим із 171 очками, а Шарль Леклер – третій (150).

У заліку Кубка конструкторів лідирує Red Bull із 373 очками, випереджаючи Ferrari (302) і McLaren (295).

На попередньому етапі Гран-прі Австрії перемогу здобув Джордж Рассел. Другим фінішував Піастрі, а третім став Сайнс.

Наступний етап Формули-1 відбудеться у Будапешті, де 19-21 липня очікується Гран-прі Угорщини. З детальним календарем етапів Формули-1 у сезоні-2024 ви можете ознайомитися у нашому матеріалі.