Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Гель із колоїдним сріблом, що це таке і наскільки доведена його ефективність — експерти

Експерти застерегли споживачів від застосування такої пероральної добавки, як гель із колоїдним сріблом. За їхніми словами, ефективність препарату не тільки не доведена, але його застосування може зробити обличчя синім і навіть призвести до судом і смертельного результату.

Що таке колоїдне срібло

– Продукт, який можна приймати як пероральну добавку або наносити на шкіру, називається колоїдним сріблом – сумішшю найдрібніших металевих частинок, змішаних із водою, яка, як кажуть, має ранозагоювальні властивості, – пояснюють фахівці.

Зазначається, що фанати рекламують переваги препарату під час лікування шкірних захворювань, таких як екзема, і стверджують, що пероральні добавки вартістю від $15 до 20 можуть допомогти в боротьбі з інфекціями.

Зараз дивляться

Серйозні побічні ефекти

Тим часом авторитетні експерти попереджають про серйозні побічні ефекти колоїдного срібла, як-от судоми, психоз, невропатія (пекучий біль, зазвичай у руках і ногах), і навіть повідомлялося про смертельні випадки.

– Оскільки немає жодної інформації, яка дає змогу припустити, що колоїдне срібло ефективне для лікування будь-яких захворювань, ризики його використання переважують переваги, – зазначила медичний токсиколог Меріенн Аміршахі.

Смерть 45-річної Емі Карлсон

Попередження послідували за смертю 45-річної Емі Карлсон із Колорадо, яка трагічно загинула 2021 року після вживання рідкого колоїдного срібла.

У звіті коронера йшлося про те, що її тіло було виявлено в оточенні восьми маленьких коричневих пляшечок з етикетками “колоїд”.

Причиною її смерті було названо зловживання алкоголем, анорексію і хронічне вживання колоїдного срібла.

Що кажуть експерти

Хоча багато хто стверджує, що він корисний для здоров’я і краси, представники громадської охорони здоров’я вже давно попереджають, що він у кращому разі даремний, а в гіршому — шкідливий.

Ще 1999 року FDA опублікувало заяву, в якій колоїдне срібло було визнано небезпечним і неефективним за будь-яких захворювань і станів. Орган заборонив використання колоїдного срібла в безрецептурних препаратах через відсутність доказів будь-якої користі для здоров’я.

Синьо-сірий колір обличчя

Серед серйозних побічних ефектів найпоширенішим є аргірія – накопичення срібла в організмі, через яке шкіра набуває синьо-сірого кольору, що зазвичай є постійним.

З часом металевий відтінок може також знебарвити нігті, очі та внутрішні органи. Є також докази того, що препарат може спричинити проблеми з нирками, печінкою та нервовою системою.

Зазначається, що деякі креми та продукти для місцевого застосування, що містять екстракти срібла, схвалені до використання FDA, однак вони помітно відрізняються від кремів, у складі яких є колоїдне срібло.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-11 12:01:33