Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Фон дер Ляєн сказала, коли мають початися переговори

Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висловила переконання, що переговори про вступ України до Європейського Союзу мають розпочатися до кінця червня 2024 року.

Про це вона заявила у вівторок у Берліні на конференції з питань відновлення України.

Переговори про вступ України до ЄС

— Україна виконала всі кроки, які ми (Єврокомісія, – Ред.) сформулювали. Тому ми віримо, що Європейський Союз має розпочати переговори про вступ уже до кінця цього місяця, – сказала вона.

Фон дер Ляєн також відзначила, що Україна здійснює необхідні реформи в умовах російського повномасштабного вторгнення.

Зараз дивляться

За таких умов вона назвала досягнення України вражаючими та подякувала Києву за те, що залишається стійким і надійним партнером.

На церемонії відкриття конференції у Берліні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна виконала всі умови для початку переговорів щодо членства в ЄС.

Він зазначив, що ці переговори мають розпочатися вже в червні, оскільки це саме ті обіцянки, які Європа дала Україні.

— Зараз Україна виконала все, що було необхідно для фактичного відкриття переговорів про членство нашої країни в Євросоюзі. Всі передумови реалізовано. Цей червень має стати таким часом, коли буде підтверджено переговорну межу й розпочнуться самі переговори, – заявив він.

Глава держави вважає, що це важливо тому, що це стане виконанням обіцянок, які дала Європа, і доказом того, що Європу не зламати ні тиском, ні фактичними сумнівами або будь-якими маніпуляціями. Він також висловив упевненість у тому, що “обов’язково настане час і вільної Білорусі в Європі”.

7 червня речниця Єврокомісії Ана Пісонеро повідомила, що ЄК надала позитивну усну оцінку щодо прогресу євроінтеграційних реформ України та Молдови, викладених у листопадовому звіті про розширення ЄС.

Вона заявила, що Єврокомісія визнала: Україна виконала вимоги щодо проведення реформ, необхідних для початку переговорів про вступ до Євросоюзу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-11 13:59:18