Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ендокринологиня називає основні ознаки того, що рівень цукру в крові вийшов з-під контролю

Неконтрольований діабет особливо небезпечний для людей, що вже мають цю хворобу і приймають препарати для її стабілізації.

Лікарка-ендокринологиня Маніш Срівастава попереджає хворих на діабет II типу, що неконтрольований діабет – це стан, коли рівень цукру в крові дуже високий, попри прийом ліків і дотримання дієти.

 Що запускає неконтрольований діабет

Є кілька факторів, які можуть сприяти появі неконтрольованого діабету.

Зараз дивляться

Лікарка наголошує, що це може статися через

  • недотримання прийому призначених ліків або схем інсуліну;
  • постійне порушення дієти;
  • відсутність фізичної активності.

– Стрес і будь-яка хвороба теж можуть вплинути на рівень цукру в крові та зменшити ефективність ліків, – каже Срівастава.

Вісім ознак неконтрольованого діабету

1.Підвищена спрага. Коли рівень цукру в крові високий, надлишок глюкози надходить у сечу. Глюкоза в сечі забирає воду з крові через осмос, що призводить до зневоднення. Це запускає в мозку механізм спраги.

2.Часте сечовипускання. Щоб вивести надлишок глюкози, нирки фільтрують її з крові та виводять із сечею. Цей процес потребує більше води, що призводить до збільшення утворення сечі.

3.Постійне відчуття голоду. Якщо рівень цукру в крові високий, клітини можуть відчувати нестачу глюкози через недостатню кількість інсуліну або інсулінорезистентність. Коли це відбувається, в мозок надходить сигнал про те, що організму потрібно більше їжі.

4.Незрозуміла втрата ваги. Коли клітини не мають доступу до глюкози для отримання енергії, організм починає розщеплювати жир і м’язову тканину для отримання енергії, що призводить до втрати ваги.

5.Втома. Без наявності необхідного інсуліну глюкоза залишається в крові, а не потрапляє в клітини для використання в якості енергії. Це призводить до відсутності енергії та постійної втоми.

6.Погіршення зору. Високий рівень цукру в крові викликає зміни у формі кришталика ока, втягуючи рідину в кришталик, спотворюючи зір. З часом це може пошкодити кровоносні судини сітківки, що призведе до більш серйозних проблем із зором.

7.Повільно гояться подряпини. Підвищений рівень глюкози погіршує кровообіг, що може уповільнити процес загоєння. Крім того, високий рівень цукру в крові може перешкоджати здатності імунної системи боротися з інфекціями.

8.Поколювання або оніміння в руках або ногах. Тривалий високий рівень цукру в крові може пошкодити нерви, особливо кінцівок. Це й викликає стан, відомий як діабетична нейропатія.

До чого може призвести неконтрольований діабет

Неконтрольований діабет може призвести до кількох серйозних ускладнень, включаючи підвищений ризик серцевих захворювань, інсульт та навіть смерть.

За даними ВООЗ, високий рівень цукру в крові є причиною близько 20% смертей від серцево-судинних захворювань, ниркової недостатності.

– Тож діабетикам варто суворо дотримуватися всіх лікарських настанов і, за необхідності, коригувати лікування, – наголошує ендокринологиня.

Джерело: Health Shots

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-08 15:55:08