Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Емоційне виснаження: експертка розповіла, як уникнути цього стану

В житті є багато факторів, які емоційно розхитують людину, доводять її до нересурсного стану.

Засновниця освітньої платформи Woman Insight, амбасадорка жіночої освіти Світлана Керімова розповіла Фактам ICTV про те, як уникнути емоційного виснаження та взяти свій стан під контроль.

– Сьогодні більшу частину свого життя я проживаю в ресурсному стані у згоді зі своїми почуттями, але звісно, так було не завжди. Я навчалася, вивчала себе, шукала інструменти, які б допомагали мені підтримувати себе, – ділиться експертка.

Позначити та передбачати фактори, які тягнуть емоційний ресурс на дно

Треба взяти за правило думати наперед про свій стан, як вчасно сказати стоп і попіклуватися про себе.

Зараз дивляться

На відновлення свого стану зазвичай люди витрачають більше часу та ресурсів, ніж на превентивні дії, тому краще перевести свій фокус на те, як себе захистити.

Якщо ви хочете, щоб якість вашого життя поліпшилася, вам потрібно зростати, але як зростати, якщо ви постійно піднімаєтеся і падаєте? Вам треба навчитися триматися на хвилі, оскільки життя – це океан емоційних хвиль.

– Зазначу, що абсолютно нормально, коли ви проходите повне обнулення і падаєте на емоційне дно один раз на рік, – говорить Світлана.

Якщо це трапляється частіше, то потрібно звернути увагу на свій емоційний стан. Де ви не захистили себе? Де не попіклувалися про себе в моменті? Чи можна цей досвід використати і не повторювати помилки в майбутньому?

Усвідомте цінність своїх ресурсів: час, гроші, енергія

Проведіть ревізію свого сьогодення і зрозумійте, куди ви витрачаєте найцінніші свої ресурси.

Час – це невідновний ресурс, його неможливо накопичити, зібрати, перенести, позичити або взяти в кредит. Таким чином, важливо розуміти, на що ви витрачаєте свій найменш відновний ресурс. Наскільки ви насолоджуєтеся часом, як ви витрачаєте кожну хвилину? Кому ви його даруєте і хто розпоряджається цим вашим цінним ресурсом?

Гроші – це інструмент, який може допомогти досягти цілей і мрій. Подумайте про те, на що ви витрачаєте свій дохід. Чи це витрати, які приносять вам задоволення, чи, приміром, є можливість інвестувати частину коштів у власний розвиток? Зробіть персональний фінансовий аудит та визначте, як ви можете здійснювати свої фінансові рішення більш свідомо.

Енергія – це слово, яке розшифровується як діяльність, рух, сила. Відстежуйте, куди ви направляєте свою увагу, оскільки саме туди йде ваша енергія. Спробуйте відстежувати свої думки і записувати їх, щоб потім можна було проаналізувати, куди ви витрачаєте свій важливий ресурс.

Виховуйте дисципліну в собі

Оберіть для себе кілька ритуалів і виконуйте їх щодня, незважаючи на все, і ви побачите, як формуєте звички. А потім ці звички трансформуються в корисну дисципліну, яка підтримує ваш ресурсний стан.

Тримати осанку переможця. Коли нам погано або ми відчуваємо страх, ми згинаємося і стискаємося, наче втрачаємо свою вісь. Тож випрямлена спина – це положення тіла, яке допомагає нам відчувати себе краще.

– Постійний графік тренувань, де б я не була і як би не відчувала себе. Регулярна робота з тілом допомагає примножувати енергію. Та і не менш важливе здорове тіло, адже тільки в ньому може бути здоровий дух, ваша душа, – каже Світлана Керімова.

80% часу жінка витрачає на те, що надихає її, а інші 20% – на те, що потрібно робити. Обов’язково знайдіть час для задоволення. Окрім того, можна трохи покращити процеси, які ви не дуже раді робити, наприклад, якщо ви робите домашню роботу, вмикайте музику, танцюйте, отримуйте насолоду від танцю або гарно вдягніться і насолоджуйтесь тканиною на вашому тілі.

Також Світлана практикує регулярні медитації. Як мінімум 15 хвилин вранці та 15 хвилин увечері приділяє медитаціям. Програмуйте свій день, відчувайте вдячність за пройдений шлях.

Правильне оточення. Оскільки наша ціль – не падати емоційно, навколо вас повинні бути люди, які зміцнюють вас, а не навпаки – розкачують і прискорюють ваше падіння на емоційне дно.

– Я також формулюю цілі на місяць, рік, 5-10 років – це важливий крок. Оскільки це дає відчуття спокою та розуміння, що у вас є план життя і ви розумієте, куди йдете і задля чого, – розповідає експертка.

Проте, необхідно не просто визначати далекі плани, а й вміти ставити невеликі завдання. Важливо викреслювати їх зі списку, святкувати їх виконання.

Організовувати вхідний та вихідний потік – це правило на кожен день. Важливо слідкувати, щоб вам завжди надходила приблизно однакова кількість нових вражень і водночас виходило з вас подібне число енергії. Не можна постійно віддавати багато, а отримувати мало і навпаки. Створіть баланс, отримуючи і віддаючи однакову кількість, щоб не втрачати свою енергію.

– Сподіваюсь, що ці поради стануть корисними для вас і допоможуть у збереженні емоційного балансу, – вірить Світлана Керімова.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-31 17:03:25