Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Електронна картка співвітчизника – що про проєкт РФ говорять в ISW

Росія, прикриваючись захистом своїх “співвітчизників за кордоном”, може створювати інформаційне підґрунтя для виправдання подальшої агресії та гібридних операцій.

Так аналітики Інституту вивчення війни (ISW) розцінили заяву гендиректора Росспівробітництва Євгена Примакова щодо розробки проєкту Електронна картка співвітчизника.

Що відомо про проєкт Електронна картка співвітчизника

Росспівробітництво працює над проєктом Електронна карта співвітчизника принаймні з 2021 року, хоч досі не оприлюднювало програми.

Зараз дивляться

У червні 2023 року Євген Примаков заявив, що Росспівробітництво планує відкрити “сертифікаційні центри” в осередках Русский дом по всьому світу, щоб “співвітчизники” могли під час подання заяв засвідчити там свою особу.

22 травня гендиректор Росспівробітництва заявив, що перші електронні картки можуть почати видавати вже наприкінці 2024 року в межах пілотної версії програми, яку готуються запустити в кількох сусідніх країнах, однак у яких саме, конкретизувати не став.

За словами Примакова, деякі російські “співвітчизники за кордоном” не мають російського громадянства і скептично ставляться до політики Росії, але вони “все одно так чи інакше співвітчизники, тож ця програма допоможе їм та їхнім дітям підтримувати зв’язки з Росією”.

Таких “російських співвітчизників за кордоном”, за оцінками Примакова, від 20 до 40 млн.

Навіщо РФ просуває ідею “співвітчизників за кордоном”: пояснення ISW

На переконання експертів ISW, легалізація статусу так званих “співвітчизників за кордоном”, над якою зараз працюють у РФ, може бути частиною ширших агресивних планів Кремля.

Зокрема, аналітиків ISW передовсім турбує непрозорість навіть самого визначення “співвітчизники за кордоном”.

До того ж, проєкт Електронна карта співвітчизника може стати інструментом до виконання “рекомендації” РПЦ МП, проголошеної під час Всесвітнього російського народного собору 27-28 березня, про “масову репатріацію “співвітчизників” до Росії.

Крім того, нагадують в ISW, російський уряд раніше вже пом’якшив вимоги до мови та походження “співвітчизників”, які бажають переїхати до Росії.

Тож не виключено, що тепер у Кремлі намагаються ще більше розширити визначення поняття “співвітчизник”, щоб охопити якомога більше людей, вважають в ISW.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 820-ту добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-23 13:53:27