Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Експерти про японські техніки дихання: Місячне – для швидкого засинання, Сонячне – для бадьорості

Місячне дихання і Сонячне дихання — це дуже специфічні японські техніки дихання, які також використовується в йозі. Вони нескладні у виконанні і дуже дієві, стверджують експерти-сомнологи.

Тож, якщо ви нічого не чули про Чандра Бхедана, чи про Moon Breathing, вам лише зараз випаде нагода дізнатися про, очевидно, чи не найкращу техніку засинання.

Для багатьох сьогодні це аж надто актуально, бо, схоже, події у світі випробовують наш організм на міцність і стресостійкість.

Місячне дихання допоможе швидко заснути

Виконувати Місячне дихання можна лежачи або сидячи, але, звісно, краще лежачи.

Закрийте очі. М’яко, не застосовуючи силу, вказівним і середнім пальцями правої руки, закрийте праву ніздрю.

Тепер дуже повільно вдихніть через ліву ніздрю і так же повільно видихніть через цю ж ліву ніздрю. Повторіть три чи чотири рази протягом 5-10 хв. До повного розслаблення тіла.

Оце й усе.

Чому саме права ніздря має бути закрита, а ліва відкрита?

Сомнологи погоджуються з тренерами йоги – наша ліва ніздря дуже тісно пов’язана з нервовою системою. Тож глибокі вдихи через неї мають заспокійливу дію на  тіло і розум. Зникають стресовий стан, хвилювання чи просто внутрішній неспокій.

Це те розслаблення, яке, зрештою, і призводить до засинання.

Сонячне дихання зніме втому і збадьорить

Якщо ви відчуваєте втому і слабкість протягом дня і потребуєте додаткового заряду енергії, просто повторіть техніку Місячного дихання, але навпаки. Закрийте ліву ніздрю і глибоко вдихайте і видихайте правою стороною. Не забувайте про слово – повільно.

Буквально за 10 хв так званого Сонячного дихання відчуєте, як зникає втома, тіло наповнюється бадьорістю і енергією, а розум стає світлішим.

Сомнологи попереджають, що обидві техніки можуть не дати результату з першого разу. Як і всі вправи в йозі, вони потребують певної практики та часу, щоб привчити ваше тіло і нервову систему до сприйняття сигналів.

Але, зрештою, вашу наполегливість буде винагороджено і ви зможете, попри всі  зовнішні обставини, засинати протягом кількох хвилин. Або долати втому та працювати продуктивніше, якщо це треба.

Джерело: Schweizer Illustrierte

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-15 10:33:05