Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Експерти МАГАТЕ зафіксували вибухи поблизу двох українських АЕС

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) зафіксували вибухи поблизу двох українських АЕС – Хмельницької та Запорізької.

Про це повідомляє пресслужба агентства.

Пізно ввечері, 28 листопада, команда МАГАТЕ, яка здійснює моніторинг ситуації на Хмельницькій атомній електростанції (АЕС), повідомила, що чула кілька вибухів у безпосередній близькості від станції протягом 20 хвилин.

Зараз дивляться

Зазначено, що незважаючи на те, що станція безпосередньо не постраждала, цей інцидент показав, що всі українські атомні електростанції залишаються в зоні ризику, поки триває війна.

Також 29 листопада на ЗАЕС команда МАГАТЕ повідомила про повітряну тривогу на майданчику, що тривала близько десяти хвилин. Під час тривоги команда не чула ніяких ударів, і ніяких пошкоджень на майданчику не було. Водночас протягом доби експерти продовжували чути звуки вибухів на деякій відстані від станції.

– Всі ядерні об’єкти України залишаються вразливими, як безпосередньо в разі потрапляння ракети, так і опосередковано, якщо буде порушено енергопостачання за межами майданчика. Ситуація з ядерною та фізичною ядерною безпекою по всій Україні залишається вкрай нестабільною, – сказав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Раніше у МАГАТЕ повідомляли, що на ЗАЕС окупанти через витік реагентів переводять 5-й енергоблок у стан холодного зупину.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-30 07:02:05