Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Експерт роз’яснює, чи дійсно листовий чай корисніший за той, що в пакетиках

Переконання, що чай у пакетиках не може бути корисним, а листовий чай у красивих коробках, як правило, елітний, просто не може бути поганим, незалежно від сорту, вкорінилося давно.

Експертка Сара Мартінеллі – співвласниця чайної компанії у Боулдері (штат Колорадо), яка знає про чаї геть усе, говорить, що раніше так і було.

Різниця є, але не та, про яку ви подумали

За її словами, різниця між листовим і пакетованим чаєм, не враховуючи конкретні його види чи сорти, все-таки є.

Зараз дивляться

Чай у пакетиках розфасовується  попередньо відміряними порціями для швидкого заварювання однієї чашки. Розсипний листовий чай – це той же самий чай, який потрібно відміряти та заварювати у заварнику самостійно.

Раніше вважалося, що більшість попередньо розфасованого чаю, за замовчуванням, нижчої якості. Однак, Матінеллі каже, що сьогодні це вже не так.

Деякі люди просто отримують додаткове задоволення, коли чаклують біля заварника – споліскують його окропом, насипають у нього листовий чай і повільно заливають чайник пекуче гарячою відфільтрованою водою. І над цим усім дійством витає витончений чайний аромат.

Ритуал заварювання може бути як розслаблюючим, так і споглядальним, не кажучи вже про те, що він дає змогу приготувати чай, який ідеально відповідає вашим особистим уподобанням.

Мартінеллі каже, що вона завжди заварює листовий чай вдома, тому що їй подобається цей ритуал, але у подорожі бере чайні пакетики, щоб чаювати скрізь, куди б її не занесло життя.

Відмінності у смаку

Деякі експерти з чаю скажуть, що чай, заварений у пакетиках, не дає такого аромату, як заварений листовий, оскільки розмір пакетика не дає можливості правильно настояти напій через невеликий об’єм. У цьому є частка правди.

Проте, як стверджує експертка, різниця у смаку мінімальна, якщо, звісно, ви не поціновувач чаїв.

Мартінеллі радить обирати більші за розміром пакетики, вони дадуть можливість краще розкрити аромат і смак чаю.

Що стосується користі для здоров’я, то Мартінеллі запевняє, вона однакова, за умови, що в обох випадках ви обираєте високоякісний чай.

– Сьогодні існує багато високоякісних чаїв і трав’яних сумішей, упакованих у чайні пакетики, тому пакетований напій не слід вважати “поганим чаєм”, – каже експертка.

На що звернути увагу при покупці чаю

Мартінеллі радить не надто ускладнювати процес купівлі чаю та просто довіряти своїм смаковим рецепторам. Вона запевняє, що на ціну орієнтуватися не варто, бо зовсім не обов’язково кращий чай буде дорожчим.

Експертка пояснює своє твердження простими словами.

Припустимо, у вас є високоякісний зелений чай, вирощений у Китаї. Після ретельного збору врожаю найкраще листя буде продано як найвищий сорт за найбільшу суму. Зламані листочки можуть бути продані за меншу суму, але смак не відрізнятиметься від дорогого листя, тому що це насправді той самий чай.

Мартінеллі каже, що, зрештою, тип і спосіб приготування чаю, який ви обираєте, залежать від ваших індивідуальних уподобань.

Як справжній поціновувач, вона каже, що чай – від холодного варіанту до  висовартісного і рідкісного Дарджілінгу  – часто стає особливим напоєм для різних людей.

Джерело: Real simple

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-08 17:06:49