Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Двоє людей померли, сімом видалили очі: результати розслідування недбалості медиків на Тернопільщини

Після ін’єкцій в очі жителі Чортківської громади, які проходили процедури в офтальмологічному відділенні місцевої лікарні зазнали значних втрат. Сім людей втратили по одному оку, двоє померли від ускладнень, 13 пацієнтів осліпли частково або повністю, інші продовжують боротьбу за зір.

Як це було

16 лютого 2023 року в Чортківській опорній лікарні 22 пацієнти отримали ін’єкції в очі. Того ж вечора люди почали скаржитися на сильний біль в очах, який не зникав навіть після анальгетиків.

Вночі перших постраждалих доставили в Тернопільську обласну університетську лікарню та встановили діагноз: гострий ендофтальміт – запалення внутрішньоочної тканини.

Зараз дивляться

За 10 місяців стан здоров’я людей значно погіршився. Сімох з них скеровано до Одеського інституту очних хвороб імені Філатова, де їм видалили очі. Ще двоє пацієнтів померли внаслідок ускладнень, викликаних ін’єкцією препарату Алтузан.

Решта витратили значні кошти на додаткове лікування, наприклад, сім’я одного з потерпілих заплатила близько 500 тис. гривень.

Слідство триває

За даними правоохоронців, експертизу препарату, яким робили ін’єкції, майже завершено. Правоохоронці витребували нові медичні документи від постраждалих, але жодного повідомлення про підозру лікарі, які проводили процедури не отримали.

Через це родичі не можуть подати цивільні позови за моральну та матеріальну шкоду. А лікарі тим часом продовжують приймати пацієнтів.

Джерело: NGL.media

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-07 18:13:52