Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Друга вища освіта: чи можуть мобілізувати

Фото: Міноборони

Здобувачі вищої освіти мають право на відстрочку від мобілізації. Але в законі не вказано, яка саме має бути освіта — перша, друга, третя тощо.

Чи можуть призвати студента, який здобуває другу вищу освіту та чи можлива відстрочка від мобілізації для здобувачів другої вищої освіти в Україні у 2024 році.

Друга вища освіта: чи є право на відстрочку

Станом на сьогодні, студенти, які здобувають вищу освіту за денною формою навчання, мають право на відстрочку (згідно із Законом України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, ст. 23).

Зараз дивляться

Проте зареєстрований законопроєкт передбачає деякі зміни, а саме — скасування відстрочки від призову для студентів, які здобувають другу вищу освіту. Якщо документ ухвалять, то відбудуться деякі зміни в мобілізації студентів.

Чи можуть мобілізувати студента, який здобуває другу вищу освіту у 2024 році

Відповідно до змін, зареєстрованих у законопроєкті, право на відстрочку за студентами зберігається, але за певних умов:

  • Друга вища освіта не буде давати право на відстрочку на мобілізації у деяких випадках.

Наприклад, студент, що вже має диплом бакалавра або магістра за однією спеціальністю, при бажанні вступити на бакалаврат або магістратуру за іншою спеціальністю не буде мати права на на відстрочку. Але у разі наявності диплома бакалавра й при бажанні вступити на магістратуру та продовжити навчання за цією ж спеціальністю, студент матиме право на відстрочку, оскільки це буде вважатися здобуттям першої вищої освіти.

  • Якщо військовозобов’язана особа розпочала навчання після 30 років або в рік в якому здобувачу освіти мало б виповнитися 30 років, то він втрачає право на відстрочку.

Серед іншого, чинний закон про мобілізацію, відповідно до ст.23, надає право відстрочку від мобілізації:

  1. Здобувачам професійної, професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти;
  2. Асистентам-стажистам;
  3. Аспірантам та докторантам, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Тобто, поки зміни до Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію ще не прийняті, особи, що здобувають будь-яку освіту за денною формою навчання мають право на відстрочку від мобілізації.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-29 19:33:52