Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Доходи від активів РФ передадуть Україні – що відомо

Європейський союз схвалив передачу Україні доходів від заморожених активів Росії.

Про це повідомив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський на своїй сторінці в соціальній мережі X.

Доходи від активів РФ передадуть Україні

— Сьогодні в межах ЄС ми вирішили передати Україні кошти, отримані від заморожування активів російського Центрального банку. Лише цього року це може скласти до 74 млрд крон (близько €3 млрд), – повідомив він.

За його словами, 90% цих коштів підуть на військову підтримку України.

Зараз дивляться

З початку повномасштабного вторгнення в Україну за кордоном заблокованими виявилися активи центробанку РФ на саму близько €260 млрд, понад дві третини з них заморожені в ЄС.

Коли Україна отримає російські активи

Європейська комісія анонсувала першу виплату з надприбутків від користування замороженими активами Росії на території Євросоюзу в липні 2024 року.

На сайті Єврокомісії йдеться, що у 2024 році кошти, отримані від іммобілізованих активів, спрямують на підтримку України, самооборону та зміцнення військового потенціалу, щоб задовольнити найнагальніші потреби.

Рішення набудуть чинності після публікації в Офіційному журналі Єврокомісії. Україні стануть доступними ресурси, починаючи з липня 2024 року, з виплатами раз на два роки.

Водночас найбільш нагальні потреби України в галузі оборони можуть бути задоволені через Європейський фонд миру (EPF), а після ухвалення відповідного рішення через Європейську програму оборонної промисловості (EDIP).

Раніше газета The Guardian повідомляла, що цього тижня в Стрезі міністри фінансів країн G7 обговорять законність надання Україні додаткового кредиту в розмірі €30 млрд із €270 млрд заморожених російських активів.

Очільниця Мінфіну США Джанет Єллен заявила, що “найперспективнішою” ідеєю є надання Україні країнами G7 позики, яка буде забезпечена прибутками та відсотками, отриманими від заморожених російських активів у Європі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-22 00:36:02