Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Допуск росіян та білорусів до Олімпіади: Україна закликала партнерів засудити рішення МОК

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав усіх партнерів України рішуче засудити ганебне рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК), яке підриває олімпійські принципи.

Про це він написав на своїй сторінці в X (колишній Twitter).

– МОК фактично дав Росії зелене світло на створення зброї на Олімпіаді. Тому що Кремль використовуватиме кожного російського та білоруського спортсмена як зброю у своїй пропагандистській війні, – написав він.

Своєю чергою, як заявив в ефірі національного телемарафону виконувач обов’язків міністра молоді та спорту України Матвій Бідний, урядовці у Франції, де наразі він перебуває, підтримують українську позицію та говорять про неприпустимість допуску російських атлетів.

Зараз дивляться

– Звісно це рішення (МОК, – Ред.) є абсолютно безвідповідальним і жодні критерії нейтральності не можуть компенсувати те, що зараз відбувається через повномасштабну агресію Росії на нашій території, – наголосив він.

Матвій Бідний вказав на критерії, про які згадував МОК, щодо того, чи є російські чи білоруські спортсмени прихильниками російської війни.

– Нам треба працювати сьогодні з ними (критеріями, – Ред.). В нас є перелік тих осіб, які підтримують російську агресію серед спортсменів, функціонерів. Ми будемо далі продовжувати працювати з міжнародними інстанціями щодо їх усунення. Ми будемо сприяти нашим федераціям задля того, щоб вони в рамках своїх федерацій відстоювали позицію щодо недопуску тих атлетів, які не мають бути допущені, – сказав він.

В.о. міністра каже, що сьогодні, фактично, лише 8 спортсменів РФ відповідають тим критеріям, які встановив МОК.

– Будемо працювати з МОК, який, фактично, цим рішенням взяв на себе відповідальність. Ми будемо наводити приклади, наводити докази щодо того, що це рішення (МОК, – Ред.) було хибним і жоден з російських спортсменів не може називатися нейтральним, – сказав він.

Разом із тим, Матвій Бідний каже, що питання бойкоту Україною Олімпіади у Парижі залишається підваженим.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Нам не подобається слово бойкот. Ми будемо ухвалювати рішення виходячи з наших державних інтересів, оскільки в Україні сьогодні йде війна. Головне, щоб Україна сьогодні здобула перемогу у цій війні. Ми будемо комунікувати із спортсменами, спортивними федераціями, політичним керівництвом задля того, щоб наші рішення йшли на користь та сприяло нашій перемозі, – сказав він.

У дописі Міністерства молоді та спорту на сторінці у Facebook Матвій Бідний також рішуче засудив “безвідповідальне рішення членів Виконкому Міжнародного олімпійського комітету”.

Він також нагадав, що лише днями президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах анонсував, що відповідне рішення МОК буде ухвалювати лише у березні наступного року.

Нагадаємо, перед цим Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення про допуск до Олімпійських ігор-2024 в Парижі індивідуальних спортсменів з Росії та Білорусі під нейтральним прапором, але визначив, що російські команди участі в ОІ не братимуть.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-08 20:13:53