Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

добірка новин за останні 7 днів (19-26 квітня)

Головною подією тижня стало ухвалення Конгресом США допомоги Україні у розмірі $60 млрд. Президент Джо Байден заявив, що техніка буде направлена ​​найближчим часом – штати оголосили про перший транш у розмірі $1 млрд. Про допомогу також повідомила низка країн, зокрема Велика Британія, Норвегія та Нідерланди.

Росія протягом тижня не переставала обстрілювати міста України, під ударами країни-агресора перебували Харків та область, а також Дніпро, Одеса та інші регіони нашої країни. Внаслідок чергової атаки Харкова було зруйновано телевежу.

Окупанти за цей тиждень мають суттєві втрати – було пошкоджено корабель Комуна у Криму, а також знищено вертоліт Ка-32 і літак Ту-22М3.

Зараз дивляться

Що сталося в Україні та світі за останній тиждень з 19 квітня по 26 квітня – читайте далі у матеріалі Фактів ICTV.

Засідання Рамштайну

26 квітня проходить зустріч у форматі Рамштайну, яку відкрив президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що Україна потребує щонайменше семи комплексів Patriot для захисту.

— Нам терміново необхідні системи Patriot і ракети до них. Це те, що може й має рятувати життя просто зараз. Щоб наші міста були в безпеці, необхідно хоча б сім Patriot, – сказав голова держави.

Зі свого боку глава Пентагону заявив під час відкриття засідання, що головним пріоритетом буде посилення української протиповітряної оборони.

Ухвалення допомоги США для України

24 квітня Сенат США нарешті схвалив допомогу Україні на понад $60 млрд. Так, близько $49,9 млрд будуть спрямовані на оборонні видатки

Підписання закону президентом США Джо Байденом незабарилось – він у той самий день підтримав відповідне рішення.

– Це надзвичайно важливо. Я щойно підписав закон, який стосується допомоги з безпеки. Це зробить Америку безпечнішою, це зробить світ безпечнішим, – зауважив він.

В той же день США оголосили про пакет допомоги у розмірі $1 млрд, який став першим у рамках допомоги Україні на суму $61 млрд. У нього увійшли ППО, снаряди, бронетехніка тощо.

А 26 квітня міністр оборони СШАЛлойд Остін повідомив, що США підготували ще один пакет допомоги Україні на $1 млрд. Туди увійдуть ракети для HIMARS, снаряди, системи ППО та інше озброєння.

Зокрема у Держдепі заявили, що військова допомога від США почне надходити Україні вже цього тижня.

ATACMS для України та допомога від партнерів

Цього тижня США підтвердили передачу Україні ракет ATACMS. Так, радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що їх штати відправили в Україну ще у березні. Це відбулося у рамках пакету військової допомоги нашій державі на $300 млн. Їх кількість американський посадовець уточнювати не став, однак західні ЗМІ писали, що Україна отримала 100 ATACMS. Офіційного підтвердження цієї інформації немає.

Зокрема, за словами Саллівана, наша держава вже використала їх двічі.

Крім того, ракети великої дальності ATACMS містяться у пакеті допомоги США для України у розмірі $60 млрд, який 24 квітня підтримав президент штатів Джо Байден. Їх постачання може розпочатися вже наступного тижня.

Зі свого боку раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна домовилася з США про постачання ракет ATACMS, проте він не уточнив, якої дальності та яку кількість.

19 квітня стало відомо, що Нідерланди виділяють понад €200 млн для України на ППО і боєприпаси.

23 квітня Уряд Великої Британії оголосив рекордний за сумою пакет допомоги для України. У нього увійшли ракети, плавзасоби, бронетехніка та боєприпаси. Загальна сума пакету становить £500 млн.

Що увійшло до пакету військової допомоги – читайте на Фактах ICTV.

26 квітня стало відомо, що Норвегія виділить $13,7 млн на обслуговування Leopard, наданих Україні.

Обстріли міст України

В ніч проти 19 квітня Росія здійснила масовану атаку по Дніпропетровській області та Дніпру. Внаслідок чого сталось часткове руйнування та займання п’ятиповерхівки

21 квітня російські загарбники скинули дві керовані авіабомби на село Козацьке Новокаховської громади на Херсонщині.

В результаті було повністю зруйновано під’їзд п’ятиповерхового будинку, в іншому будинку спалахнула пожежа.

Через обстріли Харкова у цей день постраждала людина.

22 квітня по обʼєкту телевізійної інфраструктури у Харкові було завдано ракетного удару, через що у місті та області виникли перебої із сигналом цифрового телебачення.

Зокрема, в ОВА повідомили, що зруйновану харківську телевежу можуть відновити вже після війни.

Фото: Олег Синєгубов

23 квітня РФ атакувала низку міст України, зокрема, Полтаву, Харков, Дніпро.

Так, обстріл Полтави, на щастя, обійшовся без жертв та постраждалих.

Наслідком обстрілу Харкова став приліт посеред приватного сектору міста. Про постраждалих, руйнувань не повідомлялось.

Через атаку Дніпра постраждали четверо людей: троє чоловіків – 34, 48 і 70 років та 72-річна жінка.

24 квітня країна-агресор вдарила по Одесічерез що було поранено жінку. Також руйнувань зазнали близько 30 приватних житлових будинків. У деяких оселях впала стеля, вибито шибки та скло.

За словами речника Сил оборони Півдня Дмитра Плетенчука, що обстріл Одеси вказує на наміри РФ вдарити по місцях дислокації українських військових, оскільки локація належить військової інфраструктури. Однак, як зауважив речник, це база зберігання техніки.

Одеську область країна-агресор також атакувала 22 квітня. Було влучання по території фермерського господарства, через що руйнувань зазнали складські будівлі та сільськогосподарська техніка.

Фото: Сили оборони півдня

24 квітня Росія також завдала ракетного удару по Золочеву Харківської області. Було пошкоджено колишню будівлю місцевої адміністрації, 10 будинків, серед яких є дві багатоповерхівки, а також банківську установу. На щастя, обійшлось без жертв та постраждалих.

Під ударом був і Харков. Дві ворожі ракети С-300 влучили у землю поряд з житловими будинками, постраждало 6 людей.

25 квітня Росія обстріляла Балаклію й Смілу. 

У Балаклії Харківської області удар прийшовся неподалік від залізничного вокзалу, через що постраждали 10 людей – вони отримали вибухові травми різного ступеня.

Що сталося в Україні та світі: головні новини за 25 квітня 2024 року

Фото: Харківська ОВА

У Смілі Черкаської області Росія влучила в об’єкт критичної інфраструктури. Ймовірно, атака по місту була здійснена ракетою Іскандер-К. Руйнувань зазнали логістичне залізничне сполучення, адміністративні будинки, автомобілі та цивільне майно.

26 квітня на Харківщині дрон РФ влучив у автомобіль волонтерів, внаслідок чого поранені 56-річний чоловік та його 54-річна дружина.

Через обстріл РФ Нікополя Дніпропетровської області постраждав 9-річний хлопчик. Серед потерпілих – й чоловік 42 років. У місті пошкоджені 4 п’ятиповерхівки та газогін.

Росіяни вдарили КАБами по Дергачах Харківської області. Серед постраждалих є діти, зокрема дві дівчинки 16 та 5 років, 4-річний хлопчик. ТАкож поранення отримала жінка 52 років.

Знищення гелікоптера Ка-32 та літака Ту-22М3

В ніч проти 19 квітня українські військові знищили російський стратегічний бомбардувальник Ту-22МЗ.

Бомбардувальник був збитий на відстані близько 300 км від кордону України – він зміг долетіти в район Ставрополя, де згодом впав і розбився.

За даними представника ГУР Андрія Юсова, другий літак Ту-22МЗ летів слідом, але був змушений розвернутися.

У ніч проти 26 квітня на аеродромі Остаф’єво у Москві було знищено гелікоптер Ка-32. 

– Знищена одиниця авіаційної техніки використовувалась державою-агресором в інтересах московського авіаційного центру, зокрема – для підтримки операцій російської окупаційної армії, – кажуть в ГУР.

Вибухи у Криму та корабель Комуна

Зранку 21 квітня на окупованому півострові пролунали вибухи, їх чули в районі Севастополя. Через це на певний час було зупинено рух транспорту Керченським мостом.

За годину після бавовни у Криму стало відомо, що було атаковано корабль на півночі Севастополя.

Згодом фахівці OSINT підтвердили пошкодження судна Комуна під час вибухів у Криму 21 квітня. Відомо, що ще вранці судно стояло біля причалу №14 в Севастополі.

Пожежі у Росії

19 квітня після атаки БпЛА у Брянській області Росії загорілась електропідстанція.

22 квітня у Воронежі сталася масштабна пожежа на території машинобудівного заводу Енікмаш-В. Там полум’я охопило цех з виробництва електрообладнання. Площа загоряння становила 3 тис. кв. м. За інформацією російських рятувальних служб, нібито загинуло троє людей та постраждали ще двоє.

Військовий експерт Олександр Коваленко повідомив, що завод належить до науково-технічних центрів російського пресобудування з досвідом розроблення технологічних процесів, оброблення металів тиском і створення устаткування.

У ніч на 24 квітня у низці регіонів Росії відбулася атака дронів та спалахнули масштабні пожежі.

Поінформоване джерело Фактів ICTV повідомляє, що 24 квітня нафтобази в Ярцево та Раздорово Смоленської області Росії атакували дрони Служби безпеки України.

Зокрема, Роснефть втратила дві бази зберігання й перекачування паливно-мастильних матеріалів у Ярцево і Раздорово Смоленської області РФ.

Лібералізація торгівлі ЄС з Україною

23 квітня Європейський парламент продовжив тимчасові заходи щодо лібералізації торгівлі з Україною, водночас захищаючи фермерів ЄС.

Законопроєкт пройшов перше читання після того, як Європарламент та Рада Євросоюзу досягли попередньої згоди щодо призупинення ввізних мит та квот на сільськогосподарську продукцію з України до 5 червня 2025 року. Так Європа хоче підтримати Україну в умовах повномасштабної війни.

– Згідно з новим регламентом, комісія може вживати швидких дій та запроваджувати будь-які заходи, які вона вважатиме необхідними, якщо через український імпорт (наприклад, пшениці) відбудеться значне порушення роботи ринку ЄС або ринків однієї чи кількох країн – членів ЄС, – йдеться на сайті парламенту.

В рамках посилених заходів для захисту фермерів ЄС комісія також може застосувати екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме: м’яса птиці, яєць, цукру, вівса, круп, кукурудзи та меду.

Детальніше про лібералізацію торгівлі з Україною читайте на Фактах ICTV.

Українські чоловіки за кордоном

25 квітня за кордоном припинили надавати консульські послуги українським чоловікам призовного віку. Такі обмеження будуть діяти допоки ті не оновлять свої документи в ТЦК.

Так військовозобов’язані віком від 18 до 60 років тепер не зможуть отримувати деякі з послуг у дипломатичних установах за кордоном. Що відомо про обмеження консульських послуг для українців за кордоном – читайте на Фактах ICTV.

Деякі країни вже відреагували на обмеження прав українців за кордоном. Зокрема, низка консульств призупинала надавання відповідних послуг українцям за кордоном.

У Міноборони Литви заявили, що могли б допомогти нашій державі повернути чоловіків. Однак поки що країна чекає, яке рішення щодо цього ухвалить Польща, яка не відкидає можливості посприяти цьому процесу.

– Ніхто, звісно, не буде їх збирати й відвозити в Україну — цього не буде. Але (можна обмежити цих осіб, — Ред.) у соціальних виплатах, дозволах на роботу, документах — це варіанти, які я чую і від польської сторони. Тож почекаймо і подивимося, який варіант вони запропонують, можливо, він підійде і для Литви, – сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-26 20:02:44