Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

До нематеріальної культурної спадщини України включили радивилівські голубці з млинцями

Міністерство культури та інформаційної політики України прийняло рішення про розширення переліку Елементів нематеріальної культурної спадщини. Це стосувалося української кухні, зокрема, традиційної страви – голубців.  До цього розділу якраз і додали голубці з млинцями – улюблену страву з Рівненщини.

Україна на смак

Управління культури і туризму Рівненської ОДА, Рівненський обласний центр народної творчості та Радивилівська міська рада підготували пакет документів, які засвідчили унікальність місцевої страви, яку господині називають голубці з млинцями або рулетики по-радивилівськи.

– Ми не тільки бережемо свої традиції, а й разом з іншими областями формуємо неповторну гастрономічну спадщину України, – зазначила начальниця Управління культури і туризму ОДА Любов Романюк.

Страва є неодмінним атрибутом місцевої кухні, складником обрядовості, а господині, які вміють її готувати, користуються особливою повагою.

Зараз дивляться

Голубці готують як на щодень, так і для святкового столу: на весілля, хрестини, для поминального обіду, під час родинних і релігійних свят.

Рецепт належить жінці, яка проживала в селі Перенятин ще в ті часи, коли село мало статус торгового містечка. Тоді голубці з млинцями готувалися тільки на великі свята: Великдень, Різдво, Храмове свято, дні народження.

Як готують голубці з млинцями

Для фаршу беруть свинину або м’ясо курки чи індика.

Млинці готують як на молоці і яйцях, так і на воді –  не солодкі, а присолені. Використовують гречане борошно.

У тісто ще додають сік буряка і мелену зелень, що надає їм особливого забарвлення.

Качан капусти вибирають із зеленим тонким листям без товстих прожилок. Листя пропарюють і ділять навпіл.

У фарш додають цибулю і моркву, сіль, перець і лавровий лист. Далі на листок кладуть млинець, на нього – фарш і щільно закручують рулетиком.

На дно глиняного посуду чи чавунця шарами викладають картопляні кружальця, капустяні рулетики, змащуючи їх свинячим жиром. Заливають підсоленою водою.

Колись голубці готували в печі, зараз запікають у духовці, тушкують на сковороді чи в каструлі.

Подають зі сметаною і зеленню або смаженими шкварками.

Зараз кожна господиня додає до голубців якісь соуси – томатний, вершковий, грибний, пряний чи сирний. Однак томатно-сметанний соус є найпопулярнішим.

Рецепт радивилівських господинь передається із покоління у покоління та є однією з туристичних принад на гастрономічній мапі Рівненщини.

Джерело і фото: Рівненська обласна державна адміністрація

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-21 16:10:28