Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Для щонайменше 16% українців алкоголь звичний спосіб розслабитися — опитування

Як показали результати нещодавнього опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) за підтримки ВООЗ, українці добре обізнані про шкоду алкоголю.

Результати опитувань

– Понад 90% опитаних згодні, що спиртні напої спричиняють залежність та абстинентний синдром, гостру інтоксикацію та агресивну поведінку, яка загрожує оточуючим, – ідеться в повідомленні.

При цьому, незважаючи на те, що більшість респондентів усвідомлює небезпеку алкоголю, понад 82% учасників опитування зізналися, що вживають спиртні напої, а для щонайменше 16% це звичний спосіб розслабитися та відпочити.

А згідно з результатами онлайн-опитування Українського інституту майбутнього, кожен четвертий почав більше пити після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Багато хто не усвідомлює свою залежність

За словами експертів, у більшості випадків люди не усвідомлюють свою залежність від алкоголю і вважають, що вони п’ють небагато.

Якщо запитати пацієнта чи близьку людину, чи зловживає він спиртними напоями і як часто та багато п’є, навряд чи отримаємо правдиву відповідь.

– Тому, щоб побачити об’єктивну картину, краще ставити непрямі запитання з опитувальниками для діагностики алкоголізму, – кажуть фахівці.

Звертатися по допомогу

За словами медиків, алкоголь не розчинить проблеми, а приведе інші. Тому лікарі закликають негайно звертатися до сімейного лікаря, психолога, психіатра або до реабілітаційного центру, якщо в тесті на залежність ви впізнали себе.

Фахівці допоможуть стати на шлях подолання залежності. Однак для цього потрібне насамперед усвідомлене рішення самої людини.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 12:09:58