Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Для лікування рідкісних хвороб: учені створили модель ШІ, яка шукає ліки-кандидати


Науковці з США розробили модель штучного інтелекту, яка виявляє препарати-кандидати для лікування рідкісних і недіагностованих захворювань.

У світі існує більше семи тисяч таких хвороб, що вражають близько 300 млн людей. Лише 5-7% з цих захворювань мають схвалені FDA ліки.

Як працює нова система

Модель штучного інтелекту TxGNN стала першим інструментом для перепрофілювання існуючих ліків.

Інструмент проаналізував майже вісім тисяч препаратів. Серед них були і ті, які перебувають на клінічних випробовуваннях.

За словами учених, TxGNN в середньому на 50% перевершує існуючі моделі штучного інтелекту у визначенні ліків-кандидатів і на 35% точніше прогнозує побічні ефекти та протипоказання для різних станів.

Дослідники протестували модель на даних понад 1,2 млн пацієнтів, що підтвердило її високу точність.

Модель не лише обирає підходящий препарат, а й пояснює своє рішення.

Чому це важливо

Розробка нових ліків є складним і дорогим процесом, який може тривати до 10 років. Перепрофілювання існуючих препаратів дає можливість значно прискорити цей процес.

Раніше також існувала практика перепрофілювання ліків, але це здебільшого була випадковість.

У фінальних експериментах ШІ успішно визначив ліки для трьох рідкісних захворювань. Серед них були неврологічні порушення, хвороби сполучної тканини та рідкісні генетичні розлади.

Учені наголошують, що всі запропоновані варіанти потребують подальших клінічних випробувань для перевірки дозування та часу дії.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: MedicalXpress

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-25 16:07:56