Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Діти іранської правозахисниці Мохаммаді отримали Нобелівську премію миру від її імені

Фото: Факти ICTV

Діти увʼязненої іранської правозахисниці Наргіз Мохаммаді отримали нагороду від її імені. Мохаммаді стала лауреаткою Нобелівської премії миру в 2023 році.

За даними іноземного телеканалу Euronews, 17-річні близнюки Алі та Кіана зачитали промову, яку Мохаммаді вдалося передати з вʼязниці. Премію було вручено в Осло – столиці Норвегії.

Донька Мохаммаді сказала від імені правозахисниці, що іранське суспільство потребує глобальної підтримки, а журналісти є найважливішими союзниками у боротьбі проти руйнівної тиранії уряду Ісламської Республіки.

Зараз дивляться

Під час церемонії Мохаммаді оголосила про голодування у вʼязниці на знак солідарності з громадою бахаї – найбільшою релігійною меншиною Ірану, яка зазнає дискримінації.

Що відомо про Наргіз Мохаммаді

51-річна Наргіз Мохаммаді є іранською правозахисницею та віцепрезиденткою Центру захисників прав людини. Його очолює також колишня іранська адвокатка Ширін Ебаді, яка раніше отримала Нобелівську премію миру отримала в 2003 році.

Близько семи років тому Мохаммаді засудили в Тегерані до 16 років тюремного ув’язнення. Її звинуватили у створенні та керівництві правозахисним рухом, який підтримує скасування смертної кари.

Джерело: Euronews

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-10 22:15:20