Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Діра в санкціях на $11 млрд: доходи РФ від нафти зараз більші, ніж до вторгнення в Україну

Щомісячний дохід Російської Федерації від експорту нафти зараз більший, ніж до початку повномасштабного вторгнення в Україну. Це показує, що нинішні санкції неспроможні стримувати агресора.

За даними видання Bloomberg, цього року Росія експортувала майже 3,5 млн барелів нафти на день. Це свідчить про те, що близько $11 млрд йде на розподіл постачання. Майже всі вони проходять через анонімних торговців або невідомі транспортні компанії.

Ліміт ціни на російську морську нафту в $60 за барель, що на $24 нижче середньоринкової за останні 12 місяців, сприяв розвитку прибуткового бізнесу для десятків торговців і судноплавних компаній, які важко відстежити.

Зараз дивляться

– Тіньовий флот і альтернативи західному морському страхуванню не є новими. Іран використовує їх роками. А коли їх почав використовувати такий великий виробник, як Росія, вони стали масовими, – зазначив старший науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Едді Фішман.

Аналітики помітили, як збільшується важливість тіньового флоту. Через нього протягом 2023 року вдалося перевезти близько 45% російської нафти.

У матеріалі звертають увагу, що надходження РФ від нафтодоларів майже подвоїлися. У жовтні 2023 року чисті доходи від нафти досягли $11,3 млрд – це близько 31% від загального доходу російського бюджету за місяць.

Внутрішні та тіньові власники флоту спільно перевезли понад 70% російської нафти за перші дев’ять місяців 2023 року. Це дало можливість Москві зберегти контроль над російським експортом і поступово підвищувати ціни.

За даними індійської митниці, цьогоріч російська нафта коштувала в середньому $72 за барель до моменту, коли вона потрапила до Індії. Аналітики KSE підрахували, що це на $12 вище, ніж ціни, заявлені на експортній точці в Росії.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!
Джерело: Bloomberg

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-06 17:13:33