Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Дерматологиня розказує, чому виникає післяпологова гіперпігментація та як її позбутися

Темні плями часто з’являються на обличчі молодих мам і є джерелом психологічних страждань для багатьох жінок.

Чотири причини виникнення гіперпігментації

В організмі жінки під час вагітності, а також у післяпологовий період відбуваються численні зміни. Не всі молоді матері готові прийняти трансформацію свого тіла, коли збільшується вага, випадає волосся, псуються зуби, накривають перепади настрою…

Однією з поширених проблем є й зміни шкіри – післяпологова гіперпігментація.

Зараз дивляться

Це відбувається, коли спеціальні клітини шкіри з різних причин виробляють занадто багато пігменту меланіну.

Лікарка-дерматологиня Шикха Кхаре, яка працює консультанткою у Yatharth Super Specialty Hospital, зазначає, що найчастіше зміни шкіри викликані різкими гормональними коливаннями.

– Підвищення рівня естрогену, прогестерону та меланоцитстимулюючого гормону може призвести до збільшення виробництва меланіну, – пояснює лікарка.

За словами дерматологині, ця пігментація в основному з’являється на обличчі, але може також вражати інші ділянки – шию, груди та руки.

Гіперпігментація може з’явитися і у жінок з сімейною історією підвищеної пігментації шкіри.

Ще одна причина – перебування довгий час на сонці. Ультрафіолетове (УФ) випромінювання посилює пігментацію, стимулюючи вироблення меланіну.

І четверта причина. Будь-яке запалення або травма шкіри може змусити меланоцити виробляти більше пігменту в рамках процесу загоєння.

– Хоча гіперпігментація є доброякісним станом і не становить прямої небезпеки для здоров’я, її психологічний вплив може бути значним, – каже Кхаре.

Як зменшити післяпологову гіперпігментацію

Дерматологиня Кхаре називає п’ять способів зменшити проблему гіперпігментації після пологів.

Перше. Використовувати сонцезахисний крем широкого спектру дії з SPF 30 або вище.

Друге. Застосовувати безрецептурні та рецептурні креми, які можуть освітлити гіперпігментовані плями, пригнічуючи вироблення меланіну та сприяючи оновленню клітин шкіри. Але все – під контролем лікаря.

Третє. Декому підійдуть хімічний пілінг і лазерна терапія. Ці процедури повинні проводитися тільки під наглядом дерматолога.

Четверте. Застосовувати для освітлення пігментних плям природні засоби –  алое вера, куркуму, екстракт солодки, петрушку. Ці засоби не дуже доказові, але можуть бути щадними варіантами для тих, хто шукає природні альтернативи.

П’яте. Постійно доглядати за шкірою, використовуючи ніжне очищення і зволоження. З часом колір шкіри вирівняється, а пігментні плями зникнуть.

Джерело: OnlyMyHealth

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-13 17:47:07