Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

День словянської писемності і культури – ТЕСТ

День слов’янської писемності й культури щороку відзначають в Україні 24 травня. Його святкують з дня указу президента України від 17 вересня 2004 року.

Саме в цей день за старим календарем вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Ці проповідники християнства відіграли значну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури.

Кирило і Мефодій перекладали слов’янською мовою церковні книги, писали оригінальні твори, проповідували православ’я, відкривали при церквах школи. А ще вони впорядкували слов’янський алфавіт і переклали на церковнослов’янську мову Євангеліє.

Зараз дивляться

Також святого Кирила вважають автором глаголиці. Саме вона лягла в основу кирилиці – системи письма, на основі якої складали алфавіт багато слов’янських народів.

День слов’янської писемності й культури – тест

Українська мова надзвичайно багата та різноманітна і належить до групи слов’янських мов. Тому Факти ICTV пропонують пригадати, які українські слова вже вийшли з ужитку або використовуються вкрай рідко.

Нещодавно Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що Україні потрібен перехід від лагідної до наступальної українізації.

За його словами, в умовах російсько-української війни державна мова стала одним із головних символів єдності, незламності та боротьби нашого народу за перемогу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-24 10:01:29