Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чому волонтерство корисне для здоров’я — експерти

Як стверджують експерти американської клініки Майо, посилаючись на численні дослідження, волонтерство вносить важливі зміни в життя людей і приносить користь здоров’ю, особливо літніх людей.

Рухатися і думати одночасно

Дослідження показали, що волонтерство у віці 60 років і старше приносить користь фізичному і психічному здоров’ю: знижує рівень депресії і тривоги, особливо серед людей 65 років і старше.

За словами вчених, волонтерство посилює позитивні почуття, вивільняючи дофамін у мозку. Проводячи час у служінні іншим, волонтери повідомляють, що відчувають почуття значущості, що може мати ефект зниження стресу.

Зараз дивляться

Зниження стресу, своєю чергою, ще більше мінімізує ризик деяких проблем із фізичним і психічним здоров’ям, включно з хворобами серця, інсультом, депресією, тривогою і загальними захворюваннями.

Крім того, у людей, які займаються волонтерством, рівень смертності нижчий, ніж у тих, хто цим не займається, навіть з урахуванням віку, статі та фізичного здоров’я.

Мета та цінні навички

– Робота, яку виконують волонтери, важлива для повсякденної діяльності, даючи відчуття мети, особливо коли люди віддають свій час і таланти в тих галузях, які вони вважають значущими, – стверджують дослідники.

За їхніми словами, у літніх добровольців спостерігається більше зростання задоволеності життям і самооцінки. Чи то волонтерство в бібліотеках, школах або місцевих лікарнях.

Соціальна взаємодія

За словами вчених, волонтерство збільшує соціальну взаємодію і допомагає побудувати систему підтримки, засновану на спільних інтересах.

– Один із найкращих способів завести нових друзів і зміцнити наявні стосунки – це брати участь у спільній діяльності, – зазначають експерти.

За їхніми словами, коло спілкування може звузитися після виходу на пенсію, тому створення або розширення зв’язків може бути особливо важливим на цьому етапі життя.

Люди вмотивовані займатися волонтерством з кількох причин, зазначають дослідники. Вони можуть робити кар’єру, відточувати навички, знайомитися з новими людьми, служити суспільству або залишатися активними навіть після виходу на пенсію.

Проте всіх волонтерів об’єднує спільне бажання поліпшити здоров’я і благополуччя людей у своїх спільнотах, резюмують експерти.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-10 08:51:24