Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чому виникає кон’юнктивіт, як його лікувати – сімейний лікар

Сімейна лікар Дарина Дмиртієвська на майданчику популярного онлайн-ресурсу доказової медицини Бережи себе розповіла, чому виникає кон’юнктивіт і про методи лікування цього запалення.

Природа та ознаки кон’юнктивіту

За словами медика, кон’юнктивіт – це запальне захворювання слизової оболонки очей (кон’юнктиви) на внутрішній поверхні повік. У нормі вона має блідо-рожевий колір і містить нормальну кількість вологи, що омиває око, коли ми моргаємо.

Зараз дивляться

Якщо ж розвивається запалення, то виникають такі зміни:

  • почервоніння кон’юнктиви;
  • набряк;
  • сльозотеча;
  • свербіж та/або біль;
  • відчуття “піску в очах”;
  • виділення жовтуватого кольору, які підсихають під час сну і зліплюють вії;
  • загальні симптоми нездужання, такі як підвищення температури тіла, головний біль тощо.

Причини кон’юнктивіту

Сімейна лікарка пояснила, що запалення може розвинутися через різні чинники: зазвичай ідеться про алергію або інфекцію (вірусну чи бактеріальну).

Наприклад, алергічний кон’юнктивіт виникає час від часу в людей із підвищеною чутливістю, скажімо, до пилку рослин (поліноз) або інших речовин. Прийом антигістамінних засобів полегшує стан.

Вірусний кон’юнктивіт вирізняється заразністю для всіх, хто контактує з хворим. Нерідко запалення очей є одним із симптомів вірусного захворювання, таких як коронавірус та інших.

За такого стану немає специфічних ліків – потрібен час і корекція симптомів. Наприклад, зволоження очей “штучною сльозою”, рясне пиття, відпочинок і, звісно, ізоляція, щоб не допустити передачі збудника іншим людям.

Бактеріальний кон’юнктивіт може розвиватися як самостійний процес або ускладнювати перебіг двох попередніх форм. Це проявляється появою гнійних виділень, підвищенням температури тощо. Велику роль у запобіганні бактеріальних процесів відіграє гігієна. Зокрема, не можна торкатися очей брудними руками.

На що ще слід звернути увагу

Запалення кон’юнктиви може розвинутися також через сухість ока (наприклад, за тривалої роботи за комп’ютером) або травми (потрапляння в очі сторонніх предметів, пилу, піску тощо). У такому разі слід звернутися до офтальмолога або до сімейного лікаря.

Якщо в очі потрапив пісок, дрібне сміття чи щось іще, треба промити око великою кількістю чистої прохолодної води. Після цього можна використовувати краплі “штучна сльоза”.

Якщо ви відчуваєте біль в оці або будь-який з описаних вище симптомів кон’юнктивіту, негайно зверніться до фахівця – очі дуже вразливі до несприятливих факторів і неправильного лікування.

Джерело: Бережи себе

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-06 10:39:59