Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чому у Конгресі США не можуть домовитись про підтримку України

Більша частина республіканців у Конгресі США розуміє необхідність ухвалити допомогу Україні, хоча Конгрес вже декілька тижнів не може узгодити усі суперечки для того, щоб узгодити пакет підтримки, запит на який надійшов від американського президента Джо Байдена.

Журналісти Голосу Америки поспілкувались із американськими законодавцями з обох партій, щоб з’ясувати настрої в парламенті Сполучених Штатів.

Так, у середу у Сенаті Конгресу знов не змогли ухвалити законопроєкт через дії республіканців, які проголосували проти.

Зараз дивляться

Основна причина такої повільної діяльності американських законодавців полягає у суперечці між республіканцями та демократами.

Республіканська партія хоче включити положення про захист південних кордонів США до законопроєкту про допомогу для України, коли ж Демократична партія США виступає проти пропозицій республіканців змінити правила надання притулку на кордоні США та стверджують, що запит Білого дому має розглядатися разом як частина ширшої стратегії національної безпеки.

Запит Байдена про допомогу Україні є частиною більшого додаткового запиту на суму $106 млрд, який включає військову допомогу Ізраїлю та індійсько-тихоокеанським партнерам, а також заходи, які пропонує Демократична партія щодо фінансування безпеки кордонів.

Що думають у Конгресі?

На думку конгресмена-демократа з Пенсильванії Брендана Бойла є побоювання щодо того, чи зможе Конгрес взагалі ухвалити законопроєкт, який містить допомогу для України.

Натомість сенатор-республіканець Джим Ріш, високопоставлений член Комітету Сенату США з міжнародних відносин, переконаний, що допомога Україні надійде, але адміністрація має серйозніше поставитися до проблеми південного кордону США, з якою республіканці пов’язують голосування про допомогу Україні.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Як зазначають аналітики, значна частка членів Конгресу від Республіканської партії розуміє необхідність далі підтримувати Україну, але боїться, що голосування за законопроєкт, який містить допомогу України, коштуватиме їм поразки на внутрішньопартійних виборах.

Брендан Бойл каже, що в Палаті представників, де за його підрахунками, дві третини підтримують допомогу Україні, спікер Палати Майк Джонсон може не винести відповідний законопроєкт на голосування.

– Якщо ви спікер-республіканець, ви, зрозуміло, будете дуже стурбовані тим, що якщо ви винесете на розгляд законопроєкт, який передбачає будь-яку допомогу Україні, це може бути використано проти вас як частина внутрішнього перевороту, що ми бачили в останні пару місяців, – сказав Бойл під час дискусії на Аспенському безпековому форумі у Вашингтоні у четвер, 7 грудня.

Відповідаючи на питання ведучої форуму про те, яку роль в підтримці України у Вашингтоні відіграють перемоги українців на полі бою, Бойл відповів, що йдеться не про поле бою, а про партійну боротьбу.

– Я думаю, що ті з нас, хто абсолютно відданий цьому, ми будемо віддані, незалежно від того, що відбувається на полях битв, незалежно від того, чи були виконані завдання контрнаступу, чи ні. Щодо підтримки республіканців – це не про те, що відбувається на полі бою. Це про те, що відбувається всередині партії, – переконаний Бойл.

Які настрої серед республіканців?

На думку Бойла, в Республіканській партії є три течії. Перша, яка становить трохи більше половини, – ті, хто віддані традиційним принципам активної зовнішньої політики Республіканської партії і не бояться висловлювати свою позицію.

– Мітч Макконнелл є чудовим прикладом цієї традиційної Республіканської зовнішньої політики від Ейзенхауера до Рейгана та обох Бушів – національної оборони Америки з м’язами, яка пишається бути в НАТО, пишається трансатлантичним альянсом, яка протистояла спочатку радянській, а тепер – російській агресії, – каже Бойл.

З іншого боку – ізоляціоністи, такі як Марджорі Тейлор Грін, які активно виступають проти підтримки України. І хоч таких абсолютна меншість, говорить Бойл, їх найбільше чути та їхній вплив зростає.

Третьою групою, до якої, на думку Бойла, входить спікер Палати представників Майк Джонсон, є ті республіканці, які поділяють ті ж принципи, що й перша група, але бояться, що підтримка України може коштувати їм поразки на наступних внутрішньопартійних виборах.

– Зокрема, один республіканець в Палаті представників розповів мені про доволі болісну зустріч із виборцями, – а він у дуже республіканському окрузі – під час якої його весь час критикували за підтримку України, – навів приклад Бойл.

Саме від рішення представників цієї групи, каже він, залежить подальша підтримка України.

На думку Брендана Бойла, на ставлення виборців-республіканців щодо України меншою мірою впливають ізоляціоністські настрої, які завжди так чи інакше присутні в американському суспільстві, а в більшій – антиукраїнські заяви 45-го президента США Дональда Трампа, ведучого Такера Карлсона та інших.

– Найбільший виклик сьогодні полягає в тому, що колишній президент Дональд Трамп і деякі праві ЗМІ в США чинять тиск на республіканців в Конгресі, щоб вони голосували проти фінансування України. Ось від чого найбільша затримка, – сказав Бойл в інтерв’ю Голосу Америки після дискусії.

Своєю чергою щодо Такера Карлсона він каже, що він лише один з тих, хто чине тиск.

– Є й інші на Fox News і подібних ЗМІ, які чинять сильний тиск на республіканців у Конгресі. І ті бояться програти наступні внутрішньопартійні вибори через ці гучні голоси правих, які відверто агітують проти України, – наголошує Бойл.

За його словами, візити як українських посадовців та депутатів, так й лідерів інших держав з метою підтримки України, таких як Девід Кемерон не шкодять, але й мало впливають на цю ситуацію.

– Будь-хто за межами США мало що може зробити, щоб переконати моїх колег вчинити правильно. Думаю, що з цим викликом члени Конгресу лише самі можуть впоратися, – сказав Бойл.

Сенатор-республіканець Джим Ріш, високопоставлений член Комітету Сенату США з міжнародних відносин, який послідовно підтримував Україну, як й решта республіканців в Сенаті, проголосував проти початку розгляду законопроєкту, який міститиме підтримку України.

Він пояснює це тим, що республіканці таким чином намагаються довести серйозність своїх намірів щодо безпеки південного кордону.

– Це було голосування чітко за партійною лінією щодо пакета національної безпеки, який ми повинні прийняти. Ми це приймемо. Нам потрібно було переконати наших колег з іншої партії, що ми налаштовані дуже серйозно. Ми, республіканці, дуже серйозно ставимося до закриття нашого південного кордону. У нас близько 10 тис. нелегалів на день перетинають кордон Сполучених Штатів, і нам потрібно захищати наш кордон, в першу чергу, – відповів Ріш на запитання журналістів.

Пояснюючи прив’язку допомоги України, потреба в якій є нагальною та критично важливою, до питань, що стосуються перетину кордону, розгляд яких може затягнутися на тижні та місяці, Ріш сказав, що не думає, що це затягне процес ухвалення рішень.

– Тижні та місяці, про які ви говорите, – позаду, а не перед нами. Ми говоримо про це не лише тижнями та місяцями, а й роками, і настав час поставитися до цього серйозно, – сказав він.

Чи розуміють у США наслідки такої політики?

Заступник радника з національної безпеки США Джон Файнер, який також брав участь в Аспенському безпековому форумі, наголосив, що президент Джо Байден відкритий до переговорів щодо питань кордону і вніс пропозиції про залучення додаткових ресурсів для кордону, але глава Білого дому не піддасться “ультиматумам радикально налаштованої частини” Республіканської партії.

Конгресмен Бойл вважає, що якщо США відмовляться від підтримки України, то вони підірвуть цим і підтримку Києва союзниками по НАТО.

– Думаю, наслідки навіть важко уявити. Я справді вірю, що якщо Володимир Путін зможе досягти успіху в Україні, він зарахує собі перемогу і піде далі. Він вже втручається в демократії багатьох країн НАТО, – сказав він під час виступу.

Разом із тим, сказав конгресмен, не варто впадати у розпач. З його досвіду важких перемовин в Конгресі, коли здавалося успіху вже не можливо досягнути, ставався прорив.

Джерело: Голос Америки

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-10 01:04:14