Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чому так важливо мріяти, як втілювати мрії в життя – поради психологів

Експерти популярної онлайн-платформи Психологічна підтримка пояснили, чому мрії – це реальний і дуже ефективний стимул для розвитку, для того, щоб іти далі.

– Хронічний стрес, страх і невизначеність стають ґрунтом для тривоги, депресії та інших психологічних проблем. У таких умовах як ніколи важливо не втрачати зв’язок із мріями. Саме вони дають нам сили йти далі, – зазначили фахівці.

Мрії та їхні важливі функції

З точки зору психології мрії виконують низку важливих функцій:

  • мотивують і надихають. Коли ми чітко уявляємо собі те, чого хочемо, це дає нам сили діяти, долати перешкоди та рухатися до мети;
  • розширюють свідомість. Мрії допомагають нам вийти за межі буденності, уявити нові можливості;
  • підвищують стійкість. Віра в краще майбутнє дає нам ресурси для подолання труднощів і адаптації до складних умов;
  • зміцнюють психічне здоров’я. Мрії мають терапевтичний ефект, адже вони дають нам змогу зосередитися на позитиві та відволіктися від проблем.

Дізнайтеся свою мрію

Експерти зазначили, що не всі мрії однаково корисні. Нечіткі, нереалістичні або негативні мрії можуть мати небажаний вплив на наше життя.

Зараз дивляться

Тому, якщо вам зараз складно сказати, яка у вас мрія, спробуйте таку вправу:

  • відкрийте свій щоденник або візьміть аркуш паперу;
  • приділіть трохи часу, щоб помедитувати, зосередитися на своїх відчуттях і думках;
  • дайте собі чесні відповіді на такі запитання: що я вмію і що можу робити добре? які мої сильні сторони та якості? що я хочу робити? яким я бачу себе в майбутньому? чого мені не вистачає для досягнення мети?

Практичні поради

Психологи закликають не боятися мріяти. При цьому, що чіткіше ви уявляєте собі свої бажання, то легше буде їх втілити в життя:

  • створіть “дошку мрій”. На ній можна розмістити картинки, фотографії та фрази, що візуалізують ваші бажання;
  • заведіть щоденник мрії, де ви записуватимете свої мрії, плани та ідеї. Пишіть максимально докладно. Уявіть, наприклад, як ви почуватиметеся, коли досягнете їх. Регулярно перечитуйте свої записи, щоб підтримувати мотивацію;
  • нарешті зробіть перший крок до здійснення мрії. Не чекайте, коли все буде ідеально. Почніть уже зараз. І не бійтеся помилок, адже вони – це частина шляху до успіху.

Пам’ятайте, мрії – не просто вигадки, а потужний інструмент розвитку. Вірте в себе і свої можливості, це допоможе вам подолати будь-які труднощі і побудувати нове щасливе майбутнє, резюмують експерти.

Джерело: Психологічна підтримка

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-11 15:02:19