Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

чому США готові захищати Ізраїль, а не Україну

Фото: Генштаб ЗСУ

13 квітня пізно ввечері Іран запустив по Ізраїлю майже 300 повітряних цілей – дронів-камікадзе та ракет, зокрема, балістичних. Більшість іранських ракет навіть не долетіло до території Ізраїля, а система ППО разом із американськими та європейськими винищувачами збили 99% цілей.

При цьому ні американська, ні європейська авіації не поспішають захищати територію Україні від російських ракетних ударів.

Видання The Atlantic розбиралося, чому такий вибірковий захист та чому Україна досі не може отримати достатньо зброї.

Зараз дивляться

Ракетні удари по Україні

13 квітня, а також 12, 14 і 15 квітня Російська Федерація запустила ракети і ударні безпілотники по Україні. І багато ракет та дронів таки влучили у свої цілі.

Україна самотужки, без достатньої кількості оборонних боєприпасів, не змогла збити всі безпілотники і ракети з неба. Президент Володимир Зеленський, урядовці неодноразово закликали союзників і США в першу чергу передати більше засобів ППО, адже все закінчується.

Так, 12 квітня російські удари серйозно пошкодили енергетичний об’єкт у Дніпропетровську. 13 квітня двоє людей загинуло від російського удару по Харкову. 14 квітня авіабомба влучила в житловий будинок в Очеретиному, в результаті чого одна людина загинула і двох поранено. 15 квітня російська ракета влучила в школу і вбила двох людей у Харківській області.

Росія має ядерну зброю

Американська історикиня, письменниця та журналістка Енн Епплбом вважає, що причиною, чому союзники не поспішають прикривати небо України є те, що Росія має ядерну зброю, і російські пропагандисти періодично погрожують її застосувати.

Ізраїль також має ядерну зброю, але тут працює все по-іншому. США, Європа і навіть деякі арабські країни хочуть бути впевненими, що Ізраїль ніколи не спровокують настільки, щоб застосувати цю ядерну зброю.

Республіканці симпатизують російській диктатурі

За словами Енн Епплбом, відмінність між допомогою Україні і допомогою Ізраїлю полягає в тому, що Республіканська партія США не симпатизує іранським муллам, не повторює їхні тези – тобто залишається стійкою до пропаганди Ісламської Республіки Іран. Тому Білий дім без опору від республіканців може спокійно допомагати Ізраїлю.

З Росією зовсім протилежна ситуація. Частина Республіканської партії, включно з Дональдом Трампом, симпатизують кремлівському диктатору, повторюють російські тези і намагаються умиротворити Росію.

У питанні України немає двопартійної солідарності, а тому республіканці у Палаті представників досі затягують передання Києву нової партії зброї та боєприпасів. Київ не може розраховувати на таку швидку допомогу від США, як Ізраїль.

Республіканці на загал майже не висловлюють свою симпатію Росії, проте деякі говорять, що Україна повинна “перейти до оборонної війни”, відмовитися від окупованих територій, або ж взагалі припинити воювати.

Наприклад, такої думки дотримується сенатор від штату Огайо Джей Д. Венс.

– Адміністрація Байдена чинить дедалі більший тиск на республіканців з метою ухвалення додаткового пакету допомоги Україні на суму понад 60 мільярдів доларів. Я голосував проти цього пакету в Сенаті і залишаюся противником практично будь-якої пропозиції щодо продовження фінансування Сполученими Штатами цієї війни, – написав Джей Д. Венс.

Республіканець Елі Крейн з Аризони заявив, що військову допомогу Україні треба повністю зняти з порядку денного і замінити на заклик до мирних переговорів.

Україна вже веде оборонну війну

Енн Епплбом наголошує, що Україна вже веде оборонну війну, і республіканці затримують саме оборонні боєприпаси. Крім того, немає жодної впевненості, що припинення допомоги Україні припинить війну і посадить сторони за стіл переговорів.

Все якраз навпаки – блокування допомоги дозволить Росії швидше просуватися і захопити більше територій і вбити набагато більше українців. Енн Епплбом вважає, що і Венс, і Крейн це дуже добре розуміють.

– Здається, вони вже бачать себе в якомусь союзі з Росією, і тому хочуть, щоб Україна зазнала поразки. Вони не бачать себе в союзі з Іраном, попри те, що Іран і Росія розглядають одне одного партнерами, – наголошує журналістка.

Тут можна зробити певний висновок – наявність ядерної зброї може не лише стримувати бажання напасти, а й провокувати володаря такої зброї безкарно нападати на інші країни.

А можна зробити ще один висновок щодо Республіканської партії – її частину можна легко купити, пролобіювати у власних інтересах.

– Ви можете не лише змусити її повторювати вашу пропаганду, але й змусити її діяти безпосередньо у ваших інтересах. І це може бути набагато ефективнішим, ніж використання танків та артилерії на полі бою, – наголосила журналістка Енн Епплбом.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-16 12:03:18