Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чому ризиковані ігри дітей не потрібно забороняти — дослідження

Команда вчених Університету Дікіна в австралійському штаті Вікторія під час дослідження з’ясувала, як батьки ставляться до ризикованих ігор своїх дітей і як ці ігри можуть вплинути на розвиток малюків.

Як заявили вчені, це перша такого роду наукова робота, яка розкриває важливий аспект: ставлення батьків до ризику і травм може впливати на фізичну активність їхніх дітей.

Дослідники провели опитування 645 австралійських батьків, щоб визначити їхні уподобання в іграх для своїх дітей, їхнє ставлення до можливих ризиків та їхні переконання.

Зараз дивляться

Результати показали, що більшість батьків визнають користь активних ігор, але вони бояться небезпеки, яка може бути пов’язана з такими іграми, особливо тому, що діти не завжди здатні оцінити ступінь ризику.

Науковці з’ясували, що понад 78% батьків мають низьку толерантність до можливих ризиків, пов’язаних з активністю своїх малюків, яку вони обмежували.

Так, ідеться, приміром, про лазіння по деревах, швидкісні спуски на велосипедах, ігрові бійки.

– Це призводить до того, що діти таких переляканих батьків були менш активні та менш схильні до авантюрних ігор, порівняно з дітьми, батьки яких дозволяли більше ризику, – зазначають учені.

За словами дослідників, надання дітям можливості ризикувати може сприяти їхньому розвитку, навчити їх самостійності й упевненості в собі, а також дасть змогу управляти ризиками та забезпечувати свою безпеку.

Джерело: Psychology of Sport and Exercise

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-08 11:45:41