Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

чому це може стати великою проблемою для світу

Колишній директор американського Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Девід Петреус назвав напад Ірану на Ізраїль дуже великою проблемою.

Напад Ірану на Ізраїль

– Це суттєво. Це дуже велика проблема. І я думаю, що Ізраїлю доведеться вжити певних заходів у відповідь, – сказав Петреус.

На його думку, цілком зрозуміло, що США хотіли б якомога сильніше стримати конфлікт.

– Справжня проблема, на додаток до безпеки Ізраїлю, стосується свободи судноплавства з Перської затоки. Або нафти та газу, які надходять із Перської затоки та живлять більшу частину глобальної економіки, – вважає він.

Американський генерал переконаний, що в інтересах усіх країн – не продовжувати ескалацію ситуації. Він припустив, що Іран, ймовірно, хоче бути обережним, щоб зберегти свободу судноплавства в Перській затоці.

Зараз дивляться

Девід Петреус звернув увагу, що Іран експортує понад 1 млн барелів нафти щодня через Перську затоку.

– Це найбільша проблема тут. Іран, я думаю, теж хоче, щоб це було порушено, тому що вони самі експортують приблизно 1,6 або 1,7 млн барелів на день. Ціни на нафту сорту Brent вже перевищують $90 за барель. Вони б дійсно підскочили, якби щось заважало свободі судноплавства, – сказав він.

Ексдиректор ЦРУ стверджує, що всі сторони зацікавлені в тому, щоб зупинити ескалацію. Проте він зазначив, що потрібно спостерігати, що вирішить зробити Ізраїль в цьому випадку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-15 00:51:10