Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

чим займатиметься і як допоможе в допомозі від Заходу

Фото: Міноборони

Міністерство оборони України створило Офіс підтримки коаліцій для забезпечення стійкого та системного управління військовою допомогою, яка надається країнами-партнерами.

Про це 24 квітня заявили в українському оборонному відомстві.

Офіс підтримки коаліцій

Зазначається, що формат коаліцій спроможностей був створений у 2023 році для більш ефективного надання допомоги країнами-партнерами в рамках роботи Контактної групи з питань оборони України, більш відомої, як формат Рамштайн.

Зараз дивляться

В Міноборони вказують, що станом на зараз вже створено 8 коаліцій, серед них такі як коаліція авіаційних спроможностей, коаліція протиповітряної і протиракетної оборони.

– Завданнями Офісу підтримки є забезпечення координації та планування роботи у рамках коаліцій спроможностей, забезпечення взаємодії між коаліціями, аналіз стану комунікацій з країнами-партнерами, – сказав заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер.

Офіс займається підтримкою діяльності робочої групи на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим та робочих груп з представників Міноборони та ЗСУ на чолі із заступниками міністра за напрямками діяльності кожної коаліції.

Фото: Міноборони

Фото: Міноборони

В оборонному відомстві пояснюють, що за процедурою, на чолі кожної із восьми заявлених коаліцій є країни-лідери, які залучають до неї інші країни-учасниці.

– Таким чином, на сьогодні у всіх коаліціях беруть участь десятки країн НАТО. Також вже оголошено про намір взяти участь або опрацьовується приєднання до різних коаліцій таких країн як Японія та Австралія, – йдеться у повідомленні.

Очікується, що у 2024 році формат надання допомоги Україні модифікується у так званий Рамштайн 2.0.

– Це означає, що відтепер союзники України надаватимуть свою підтримку переважно не на індивідуальній основі, а у коаліційному форматі і відповідно до сформованої потреби, – додали в пресслужбі відомства.

В Міноборони закликали усі країни активізувати свої зусилля у відбитті російської агресії і “приєднатись до тієї коаліції, яка найбільше відповідає можливостям кожної з них у наданні військової допомоги Україні”.

Коли наступний Рамштайн?

Напередодні в Пентагоні заявили, що наступне засідання Контактної групи з питань оборони України відбудеться в п’ятницю, 26 квітня.

Зустріч відбудеться через два роки після того, як Сполучені Штати вперше скликали подібний формат у 2022 році.

Джерело: Міноборони

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-24 15:00:51