Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим підгодувати петунію: ефективні способи

Довгоквітучі та різнокольорові петунії, безумовно, можуть стати окрасою вашого підвіконня або саду. Однак, щоби рослина тішила око якомога довше, за нею потрібно правильно доглядати, зокрема вносити добрива. Як підгодувати петунію народними засобами і що для цього знадобиться – читайте поради нашого постійного експерта з рослин Олексія Колесника у матеріалі на Фактах ICTV.

Особливості рослини петунії та кому підійде

Петунія налічує понад 25 видів і є досить ніжною та витонченою квіткою. Її можна вирощувати як у горщиках на власному підвіконні, так і на клумбах.

– Петунії – це популярні квітучі рослини, які вирощують у горщиках і на клумбах. Вони досить невибагливі у догляді, хоча потребують регулярного поливу та сонячних місць, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Тож ці рослини чудово підійдуть для початківців у садівництві.

Зараз дивляться

Навіщо підживлювати петунію

Внесення добрив допомагає підтримати активний ріст петунії, допомагає їй пишніше квітнути, а до того ж підвищує стійкість до хвороб.

– Підживлення сприятиме активному росту рослини, пишному цвітінню та стійкості до хвороб, – говорить Олексій Колесник.

Підживлювати петунію варто не тільки під корінь, а й по листі, особливо якщо сіянців у вас багато.

Коли варто підживлювати петунію

Вносять добрива декілька разів – щойно мине тиждень-два після сходів, а також у фазі розвитку у сіянців, коли з’являються три-чотири справжніх листочки.

Крім того, підживлюють петунію і під час цвітіння, щоб пролонгувати цей прекрасний період

– Після пересадки розсади петунії, рослини варто підживити азотним добривом для нарощування зеленої маси. А під час цвітіння внесіть фосфорні та калійні добрива, щоб підтримати рясне цвітіння, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Отже, петунія потребує регулярно підживлення, але потрібно дивитися на стан рослини, щоб не перенаситити її мікроелементами. Так, наприклад, якщо на листочках петуній почали з’являтися жовті плями, це означає, що рослині недостатньо заліза. У такому разі слід обробити її залізовмісним добривом, які продаються у магазинах для саду та городу.

Фото: pixabay

Тож звертайте завжди на ознаки нестачі того чи іншого мікроелементу, щоби не перестаратися і надлишок поживних речовин не зіграв з рослиною злий жарт – рослина може припинити цвісти, у неї з’являться великі листки і товсті стебла.

Чим підживлювати петунію: магазинні та народні способи

Господарі використовують різні види добрив – як магазинні, так і народні методи підживлення.

  • Підживлення петунії магазинними засобами

Так, наприклад, щоб петунія краще цвіла, її у цей період радять підживлювати мінеральними добривами для кімнатних рослин.

Для петуній у саду використовують калійні добрива. Їх варто використовувати декілька разів за сезон.

– Для підживлення петуній можна обрати добрива на основі азотфіксуючих або фосформобілізуючих бактерій, наприклад, Азотофіт чи Живе добриво та збалансовані мінеральні добрива для квітучих рослин, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Для позакореневого підживлення використовують розчин зеленого Кристалону або Уніфлору мікро. У якості добрив можна застосовувати також розчини Кеміра люкс, Растворін, Акварин або Плантафол, приготовані відповідно до інструкції.

  • Чим підгодувати петунію народними способами

Є чимало народних засобів, які допоможуть петунії гарно та довго квітнути.

– Із народних засобів можна використовувати настої кропиви, кульбаби, лопуха та інших трав, вони містять багато азоту, калію та інших корисних речовин, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

  • Настій кропиви

Заповніть відро 2/3 зрізаною кропивою та залийте окропом – вода має повністю покрити рослини. Після цього варто залишити суміш настоюватися протягом 5-12 годин. Далі варто процідити розчин – все, можна використовувати для підживлення петунії.

Фото: Pixabay

Теж саме стосується настою й з інших трав.

До речі, підгодовувати петунію у домашніх умовах можна і дріжджами. Факти ICTV писали, як це зробити правильно.

  • Лимонна кислота

Якщо листя здається млявим, то у нагоді стане лимонна кислота. Візьміть 10 г сухої речовини та розчиніть у 10 л. теплої води. Настоювати цей розчин не потрібно, тож можна одразу починати підживлення петунії. Використовувати можна, як під корінь, так і по листі.

Фото: Рixabay

Як правильно підгодувати петунію

Для комплексного та ефективного догляду використовуйте, як кореневі, так і позакореневі підживлення. Але не забувайте, що під час обприскування концентрація добрива має бути нижчою.

Також варто знати, що кореневі підживлення варто вносити після зволоження ґрунту. Найсприятливіший для цього час – вечір.

Підживлювати петунію потрібно своєчасно – якщо ігнорувати внесення добрив або годувати рослини рідко, то про пишне цвітіння можна забути. Крім того, потрібно підгодовувати петунію правильно, відповідно до стадії росту.

– Після пересадки розсади внесіть азотне добриво для стимулювання росту зеленої маси. Через два тижні проведіть підкормку добривом зі збалансованим складом макро- та мікроелементів.

Під час цвітіння вносьте один раз на 7-10 днів фосфорні та калійні добрива, щоб підтримати рясне цвітіння, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

У жодному разі не перегодовуйте квіти. Але, якщо все ж таки так сталося, потрібно повністю відмовитися від добрив із вмістом азоту. А щоб петунія знову почала тішити око своїми милими квітами, рекомендується додати фосфорно-калійні засоби.

Будьте уважні і обов’язково стежте за станом петунії та ґрунту. Без своєчасного поливу, догляду та боротьби зі шкідниками, навіть за допомогою найкращих добрив петунія не буде тішити вас квіточками.

До речі, раніше Факти ICTV писали, як позбутися хробаків у малині.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-16 13:55:24