Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим небезпечна менінгококова інфекція, симптоми, як передається, захист — лікарка

Педіатр Тетяна Куликова на майданчику популярного онлайн-ресурсу доказової медицини Бережи себе пояснила, що являє собою менінгококова інфекція, її симптоми та можливі ускладнення.

– Інфекцію спричиняє бактерія Neisseria meningitidis, яка, як правило, оселяється в носі та носоглотці. 1 із 10 дорослих людей є її безсимптомним переносником, – каже медик.

За її словами, в окремих випадках бактерія може спричинити менінгіт (запалення оболонки мозку) та інші серйозні наслідки, наприклад, сепсис.

Зараз дивляться

Тетяна Куликова зазначила, що, на щастя, ця інфекція менш заразна, ніж віруси, які переносять сезонні респіраторні захворювання на кшталт грипу.

У зоні ризику ті, хто проживає з хворим в одному приміщенні, партнери, які обмінювалися поцілунками, інші люди, що мали прямий контакт із хворим.

На Європейському континенті найбільш поширена менінгококова інфекція типу В, яка має кілька вікових груп ризику. Це діти до 5 років, молоді дорослі люди та люди, старші за 65 років.

Саме цей тип інфекції небезпечний такими ускладненнями, як менінгококовий сепсис, який не слід плутати з менінгітом.

Сепсис проявляється лихоманкою і геморагічним висипом. При цьому часто спостерігаються порушення згортання крові, симптоми септичного шоку та поліорганна недостатність. У людини, яка хворіє на менінгіт, сепсис може як розвинутися, так і ні.

Серед віддалених наслідків сепсису Тетяна Куликова відзначає ураження нирок, ампутацію кінцівок через некроз, порушення слуху.

За словами медика, проти цього типу інфекції є ефективний захист. У світі використовують дві вакцини для профілактики менінгококової інфекції: Bexsero і Trumenba.

В Україні це щеплення належить до рекомендованих. У нас зареєстрована вакцина Bexsero, проте з її постачанням є проблеми – це слід враховувати під час планування щеплення.

Схема вакцинації Bexsero залежить від віку дитини. Дітям із двох років і дорослим рекомендовано щепитися двома дозами вакцини з мінімальним інтервалом в один місяць.

Для дітей до 7 років курс щеплення дає захист орієнтовно на три роки. У разі старших дітей, підлітків і молодих дорослих людей – орієнтовно на 5 років. Для тих, хто має підвищені ризики, необхідний бустер через 2-3 роки.

Джерело: Бережи себе

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-24 11:19:51