Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим корисне насіння чіа: користь для організму

Насіння чіа вважають сучасним суперфудом, проте його лікувальні властивості були відомі ще давнім цивілізаціям Мексики.

Ацтеки та майя вирощували шавлію іспанську (Salvia hispanica), щоб бути сильними та енергійними. Про  численні переваги насіння чіа – у матеріалі Фактів ІCTV.

Чим корисне насіння чіа для чоловіків і жінок

Насіння чіа має високу поживну цінність. Воно містить значну кількість корисних поживних речовин, таких як Омега-3 жирні кислоти, клітковина, білок, а також багато мінералів і вітамінів.

Зараз дивляться

Завдяки високому вмісту Омега-3 жирних кислот насіння чіа знижує рівень поганого холестерину і підвищує вміст хорошого. Таким чином ризик серцево-судинних захворювань суттєво зменшується.

Клітковина, що входить до складу насіння чіа, підтримує мікробіом кишківника, що стабілізує рівень цукру в крові, сприяє здоровому травленню та профілактиці закрепів.

Для чоловіків, які займаються фітнесом, насіння чіа є природним джерелом білка. Спортсмени часто використовують чіа для підвищення витривалості та швидкого відновлення після тренувань.

Високий вміст кальцію, магнію та фосфору зміцннюють кістковий каркас та запобігає остеопорозу. Насіння чіа – ідеальне джерело енергії завдяки збалансованому складу білків, жирів і вуглеводів.

Як вживати насіння чіа

Насінням чіа можна збагачуваим страви та напої. Наприклад, готувати смузі, додавати до йогурту чи вівсянки, фруктових та овочевих салатів і десертів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, у рецептах випічки насіння використовують як замінник яєць. Тож доповнивши свій раціон насінням чіа, ви покращите самопочуття та загальний стан здоров’я.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-25 12:16:53