Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи вистачить газу на тлі відключень електрики – пояснення

Фото: Факти ICTV

В Україні не очікують дефіциту газу на тлі відключення електроенергії. Поступово зростає власний видобуток, а підприємства НАК Нафтогаз України планують видобути близько 15 млрд куб. м природного газу цьогоріч.

Чи вистачить газу в Україні

Глава правління НАК Нафтогаз Олексій Чернишов запевнив, що сезон мають пройти винятково на ресурсі українського видобутку, як і торік.

У Групі Нафтогаз збираються викупити вільні об’єми ресурсу в приватних українських видобувників, тому не планується імпорт газу. За його словами, має вистачити як для побутових, так і промислових споживачів.

Зараз дивляться

Олексій Чернишов переконаний, що також не спричинить дефіциту очікуваний розвиток розподіленої електрогенерації, зокрема газотурбінних установок.

– Хочу і маю заспокоїти українців: газу вистачить. Група Нафтогаз постійно збільшує видобуток. Об’єми будуть достатніми, щоб забезпечити не лише споживання українцями, а й додаткові потреби, які можуть сформуватися внаслідок додаткової генерації електроенергії саме з використанням природного газу. Ми маємо бути до цього готовими, – заявив Олексій Чернишов.

Глава правління НАК Нафтогаз запевнив, що найбільші в Європі українські підземні газосховища продовжують ефективно працювати та накопичувати газ для наступного опалювального сезону, попри російські атаки.

Проте він зазначив, що наземну інфраструктуру змушені захищати та відновлювати, над чим наполегливо працюють зараз.

– Ми захищаємося. Робимо все, що можливо: формуємо запаси обладнання, щоб впевнено пройти наступний опалювальний сезон. Ми зробимо все. Я ще раз хочу заспокоїти українців: у нас вистачить власного, українського газу. Ми маємо розраховувати на себе, – звернув увагу Олексій Чернишов.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-28 20:26:31