Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи потрібно носити з собою військовий квиток в Україні у 2024 році

З 18 травня 2024 року почали діяти нові правила та вимоги щодо військовозобов’язаних на період дії воєнного стану.

Чи треба носити з собою військовий квиток після ухвалення нового закону та яка буде відповідальність за його відсутність — читайте коментар експерта в матеріалі Фактів ICTV.

Чи потрібно носити з собою військовий квиток

Адвокат Адвокатського бюро Івана Хомича Олена Воронкова розповіла, що, відповідно до п. 6 ст. 22 закону України Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку, у період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати із собою військово-обліковий документ.

Зараз дивляться

Вони зобов’язані надавати його на вимогу уповноваженого представника територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки (СП) або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

— Більшість осіб, прочитавши цей пункт, вважають, що нічого не трапиться, якщо такого військово-облікового документа вони не будуть із собою мати, адже цією статтею відповідальність за її порушення не встановлена. Однак все не так просто, — зазначила Олена Воронкова.

Більш широко нюанси мобілізаційних процедур визначені у Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період, затвердженому постановою Кабінету міністрів України від 16.05.2024 № 560.

Вказаним Порядком передбачено, що у разі встановлення порушення громадянином правил військового обліку, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) ТЦК  та СП для:

  • взяття на військовий облік;
  • проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби;
  • уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів.

Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

Правила військового обліку визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабміну від 30 грудня 2022 року № 1487, або законом України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Що буде, якщо не носити з собою військовий квиток

— Начебто мета, з якою така повістка вручається, звучить не дуже лячно, але у житті ймовірні випадки, коли після отримання такої повістки особу доставляють до ТЦК і розпочинається процедура мобілізації. Наскільки будуть коректними дії працівників уповноважених органів під час вручення повістки, доставлення особи до ТЦК – це вже питання окреме.

Тому радила б тим, кого цей обов’язок стосується, носити з собою військово-обліковий документ, оскільки скористатись підставами для відстрочки від мобілізації можна лише до того моменту, поки особа не набула статусу військовослужбовця, — підкреслила адвокат Олена Воронкова.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-04 18:46:55