Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

чи почнеться війна і як це може вплинути на Україну

Увечері 13 квітня Іран випустив по Ізраїлю близько 300 безпілотників і ракет.

За даними ЦАХАЛу, 99% БпЛА або ракет були збиті ще до того, як вони увійшли в повітряний простір Ізраїлю.

Чи варто очікувати повноцінної війни між Іраном та Ізраїлем та як ескалація конфлікту вплине на війну Росії проти України – в матеріалі Фактів ICTV.

Зараз дивляться

Атака Ірану по Ізраїлю: ймовірність загострення

Як повідомив у коментарі Фактам ICTV аналітик Українського інституту майбутнього Ілія Куса, напад був очікуваний, оскільки політично Тегеран мав зберегти обличчя на тлі обстрілу Ізраїлем консульства Ірану в столиці Сирії Дамаску на початку місяця.

Водночас відповідь була завдана так, щоб завдати мінімальних втрат і не втягнутися у пряму збройну конфронтацію з Ізраїлем та країнами ЄС і НАТО.

На думку експерта, така ескалація, найімовірніше, викличе військову відповідь з боку Ізраїлю. Наразі важко передбачити, наскільки загостриться ситуація, однак, вочевидь, це не триватиме довго.

– Якщо Ізраїль вдарить по території Ірану, то Іран повторить атаку, яку ми бачили вчора. Якщо Ізраїль вирішить не бити по території Ірану – на цьому все і закінчиться, – сказав експерт.

Зараз подальший стан справ у регіоні залежатиме від відповіді Ізраїлю, вважає Куса.

Як вплине атака Ірану на Ізраїль на ситуацію в секторі Гази

Аналітик Українського інституту майбутнього відзначив, що удар Ірану не змусить Ізраїль вивести війська з Гази, і ситуація там залишатиметься незмінною.

У травні після завершення місяця Рамадан, ймовірно, знову відновиться дискусія про військову операцію Ізраїлю на півдні Гази.

– Ізраїль не відмовиться від цієї операції, тому ситуація там погіршуватиметься, – сказав Ілія Куса.

getty images

Як вплине атака Ірану на ситуацію в Україні

Загалом Ілія Куса не очікує суттєвих змін для нашої країни внаслідок атаки Ірану по Ізраїлю.

– Єдине – якщо буде велика війна на Близькому Сході, тобто за найгіршого сценарію, дестабілізація регіону призведе до підвищення цін на нафту, що буде вигідно Росії. А також – до збільшення кількості прихильників перемирʼя в Україні, – наголосив експерт.

Водночас ситуація, ймовірно, може пришвидшити ухвалення закону про допомогу Україні у Сполучених Штатах. Таке можливе за умови, якщо пакет допомоги для України та Ізраїлю буде об’єднаний.

Політолог Володимир Фесенко теж не вважає, що напад Ірану на Ізраїль матиме сильний вплив на війну РФ проти України.

За його словами, якщо нинішнє протистояння між Ізраїлем та Іраном буде продовжуватися, тоді Тегерану знадобиться велика кількість ракет і безпілотників для нових масованих ударів. Це призведе до того, що Іран більше не зможе постачати озброєння Росії.

Водночас для України це не має суттєвого значення, тому що Росія вже виробляє у великих кількостях безпілотники за іранською ліцензією на своїй території. Обсяги цього виробництва є більшими, ніж постачання.

– Ми вже маємо справу з іранськими безпілотниками, які виробляються в Росії. Тому на нас ця ситуація напряму не впливає з точки зору постачання Іраном якихось видів зброї, – наголосив Фесенко.

getty images

Щодо постачання Іраном до Росії ракет, то у разі загострення воно теж зменшиться. Однак агресор уже нарощує виробництво власних снарядів, зазначає експерт.

Він відзначив, що минулого року на Україну загострення в секторі Гази мало негативний вплив. Це було однією з причин браку артснарядів в українській армії.

Політолог наголосив, що ситуація з атакою Ірану на Ізраїль зараз навряд чи принципово позначиться  на рівні підтримки для України. Це пов’язано з тим, що наразі однією з головних проблем є дефіцит на складах країн НАТО, а не те, що союзники переключать увагу на Ізраїль.

Позитивний наслідок удару Ірану по Ізраїлю, на думку політолога, може бути в тому, що атака простимулює республіканців швидше розглянути пакет допомоги для України та Ізраїлю. Водночас підтримку можуть винести у два окремих законопроєкти.

– Але вирішення цього питання може бути прискорено саме внаслідок атаки Ірану на Ізраїль. То тут є певний позитивний ефект, але подивимось, не будемо поспішати, – наголосив Фесенко.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-15 14:39:44