Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи наважиться КНДР відправити війська в Україну та які будуть наслідки

Північна Корея може відрядити частину своєї армії в Україну на підтримку Російської Федерації.

Для чого пролунала ця гучна заява саме зараз, чи реальна загроза і які можливі наслідки втручання військ КНДР у війну в Україні – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Заява міністра оборони Південної Кореї Кім Йонг Хена

Міністр оборони Південної Кореї Кім Йонг Хен під час парламентських слухань заявив, що КНДР, ймовірно, направить частину своїх регулярних військових в Україну на підтримку Росії.

Він зазначив, що Північна Корея прагне зміцнити зв’язки з Кремлем, про що свідчить двостороння угода, яка містить пункт про взаємну оборону. Її підписали Кім Чен Ин і Володимир Путін на переговорах у червні.

За словами військового експерта Олександра Мусієнка, договір Про всеосяжне стратегічне партнерство є фактично угодою про створення військового союзу.

У рамках неї передбачено, що Північна Корея та Росія можуть надавати одна одній пряму військову допомогу, тобто надсилати свої війська. 

– Це означає, що в певний момент Росія дійсно може попросити про участь північнокорейських військ у війні проти України. Ймовірність такої загрози зберігається, – сказав Мусієнко.

Водночас треба усвідомлювати, наскільки вмотивованими будуть корейські військові. 

– Наскільки вони будуть готові вступати в реальні бойові дії. Й чи не розбіжаться вони, поки їх довезуть, наприклад, транссибірською магістраллю. Поки вони там три тижні будуть їхати через всю Росію, чи не буде в них спокуси взагалі втекти й розпочати нове життя, – додав Мусієнко. 

Спосіб залякування світових лідерів

Ветеран російсько-української війни та військовий експерт Олексій Гетьман вважає, що відрядження військ КНДР в Україну – це лише гучна заява перед майбутнім 25-м Рамштайном, який має відбутися 12 жовтня.

Цей Рамштайн є дуже важливим, тому що він пройде на рівні лідерів, де президент України Володимир Зеленський представить План перемоги України та чіткі, конкретні кроки для справедливого закінчення війни.

– Мені здається, що ця заява — це тиск на наших партнерів напередодні засідання Рамштайн, яке має розпочатися 12 жовтня і на якому будуть присутні керівники країн. Тому такі заяви на голому місці не виникають, – сказав Гетьман.

Ймовірний маршрут перекидання військ КНДР до України

Проте якщо КНДР все ж таки направить свої війська на підтримку Росії, як вони будуть доставлені в Україну? Експерт Олександр Мусієнко змоделював можливий маршрут північнокорейських військ.

Найімовірніше, армія КНДР буде транспортуватися залізницею через пункт пропуску Раджин, а далі Владивосток – Чита – Іркутськ – Новосибірськ – Єкатеринбург – Казань – Саратов – Волгоград – Ростов-на-Дону, звідки північнокорейські військові можуть потрапити на тимчасово окуповані території України. 

Наслідки втручання військ КНДР у війну в Україні

За словами Олександра Мусієнка, військові КНДР вже були помічені на окупованих українських територіях.

Дехто з них був ліквідований внаслідок удару українських військ минулого тижня по скупченню сил ворога.

Експерт зазначив, що якщо війська КНДР все ж таки зайдуть в Україну у складі Збройних сил РФ, це може призвести до “більшого втручання наших партнерів і надсилання своїх військових контингентів в Україну.”

– Південна Корея буде допомагати нам більше, а Захід активніше вестиме перемовини з Китаєм, щоби вплинув на КНДР, – підкреслив Мусієнко.

Участь військ КНДР на боці РФ: що це за міжнародним правом

Залучення військ КНДР на боці РФ можна розцінювати як співучасть в агресії проти України, заявив голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

– З міжнародно-правового погляду, присутність іноземних військ на окупованих Росією українських територіях можна розглядати як співучасть у незаконній військовій окупації та здійсненні акту агресії проти України, – сказав він.

Це дуже небезпечно на тлі того, що КНДР постачає державі-агресору величезну кількість снарядів.

–  Це говорить про те, що ми ведемо війну за наше визволення не тільки з Росією як державою-агресором, а і з коаліцією тоталітарних режимів, – наголосив Мережко.

Голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики зауважив, що до коаліції тоталітарних режимів входить і Білорусь, яка з міжнародно-правової точки зору є співучасником агресії.

Народний депутат переконаний, з огляду на ситуацію, західні демократичні країни повинні ще більше підтримувати Україну в її боротьбі.

Раніше ГУР МО повідомляло, що на тимчасово окуповану територію України прибув обмежений контингент військовослужбовців із Північної Кореї, зокрема з підрозділів інженерних військ.

3 жовтня ЗСУ знищили 6 офіцерів армії КНДР під час удару по окупованій території Донеччини. Ще троє північнокорейських офіцерів зазнали поранень.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Центр національного опору також повідомляв, що РФ планує доправити громадян КНДР на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей для будівельних робіт.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-08 20:10:54