Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи можна вагітним загоряти: відповідь експерта

Зазвичай сонячне світло позитивно впливає на організм людини, сприяючи синтезу вітаміну D. Цей вітамін відіграє ключову роль у регулюванні рівня мінералів та елементів у крові. Для вагітних жінок вітамін D особливо важливий, оскільки він допомагає запобігти остеопорозу і захищає від рахіту у дитини.

На запитання, чи можна засмагати під час вагітності, відповіла гінеколог Юлія Кортьєва-Сацька.  

– Постійне перебування вдома шкідливе для вагітної жінки. Якщо немає показань до обмеження рухливості, варто гуляти на свіжому повітрі. Але краще уникати яскравого сонця в пікові години з 11 до 16. Саме в цей час сонячні промені містять велику кількість шкідливого випромінювання, яке може зашкодити вагітній жінці, – сказала лікарка. 

Чи можна вагітним засмагати

Улітку, коли інтенсивність сонячних променів посилюється, потрібно бути обережними, оскільки надмірне перебування на сонці може бути шкідливим, викликаючи негативні зміни в шкірі та інших системах організму, особливо у вагітних жінок, чутливість яких до таких чинників підвищена.

Зараз дивляться

Перебування на сонці під час вагітності має як позитивні, так і негативні наслідки. З одного боку, сонячне світло стимулює вироблення вітаміну D, важливого для розвитку плода і здоров’я майбутньої матері. З іншого – надмірне перебування на сонці може призвести до перегріву, опіків, пігментації та інших проблем.

Як правильно засмагати під час вагітності  

Справа не лише в опіках і негативному впливі на шкіру. Жінка може отримати тепловий удар та втратити свідомість прямо на вулиці.  

– Якщо є необхідність виходити у цей час з дому, краще захистити себе, одягнувши світле вбрання, яке закриває тіло. Також не забувайте про капелюх, – наголосила гінеколог. 

Ось деякі поради щодо безпечного засмагання під час вагітності: 

  • Найкращий час для засмаги – ранній ранок (до 10:00) або пізній вечір (після 17:00), коли сонце не таке активне. Уникайте перебування на сонці з 11:00 до 16:00, коли УФ-випромінювання найсильніше. 
  • Використовуйте сонцезахисний крем з широким спектром дії з SPF щонайменше 30, який захищає від UVA та UVB променів. 
  • Наносьте сонцезахисний крем щедро за 15-20 хвилин до виходу на сонце і повторюйте нанесення кожні дві години, а також після купання або потовиділення. Носіть капелюх з широкими полями та сонцезахисні окуляри. 
  • Віддавайте перевагу одягу з легких, натуральних тканин, які закривають якомога більше шкіри. 

Пийте багато води, щоб уникнути зневоднення. Регулярно робіть перерви в тіні. Не засмагайте занадто довго. Прислухайтеся до свого організму і відпочивайте, якщо відчуваєте будь-який дискомфорт. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-29 14:43:36