Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи можна пити скисле магазинне молоко – мікробіолог

Мікробіологиня Олена Лівінська розповіла, чому різні люди засвоюють молочні продукти по-різному, що важливо знати про ці продукти і на що звертати увагу під час їхнього вибору.

Як це працює

За словами експертки, є люди, організм яких не містить ферменту лактази і тому не може розщеплювати та засвоювати молочний цукор. Тоді він у незміненому вигляді потрапляє в далекі відділи кишківника, що призводить до здуття та діареї.

Для людей, організм яких виробляє лактазу, молоко є додатковим джерелом вітаміну D і калорій.

Зараз дивляться

Склад, вид і кількість молочних продуктів

Для людини молочні продукти є джерелом повноцінного легкозасвоюваного білка, а також кальцію і вітаміну D.

Існує з десяток різних типів молочних продуктів. Серед них: молоко, ферментовані молочні напої, сири, масло, продукти із сироватки та казеїну тощо.

Усі вони відрізняються способом отримання та співвідношенням нутрієнтів (поживних речовин). Наприклад, вміст кальцію в йогурті або кефірі значно вищий, ніж у кисломолочному сирі (кисломолочному сирі). Адже під час його виробництва більша частина кальцію залишається в сироватці.

Молочні продукти містять насичені жири. За рекомендаціями ВООЗ, їхня частка в раціоні має бути контрольованою (до 25 г на добу). Це не є підставою обирати знежирені продукти, проте слід дотримуватися розумної поміркованості під час споживання олії, сметани та твердих сирів.

Також деякі молочні продукти містять значну кількість вільних цукрів. Тож, обираючи, наприклад, йогурти з наповнювачами, слід зважати на те, скільки цукру вони додають до вашого денного раціону.

Мікробіологічна безпека: що важливо знати

Молочні продукти – дуже багате і привабливе живильне середовище для розвитку різноманітних бактерій. Зокрема, патогенних, таких як збудники сальмонельозу, лістеріозу та бруцельозу.

Тому слід приділяти питанням безпеки величезну увагу під час вибору, зберігання та споживання молочних продуктів. А саме:

  • не слід купувати домашні молочні продукти (особливо дітям), не знаючи напевно, чи дотримується постачальник усіх санітарних і гігієнічних норм;
  • під час купівлі та споживання молочних продуктів завжди звертайте увагу на терміни придатності та умови зберігання – їх слід суворо дотримуватися;
  • під час вибору сирів віддавайте перевагу продуктам, виготовленим із пастеризованого молока;
  • не використовуйте в їжу (зокрема для випічки) зіпсовані молочні продукти.

За словами експерта, дуже важливо знати, що скисле магазинне молоко не придатне до вживання, оскільки туди можуть потрапити мікроорганізми з довкілля, що може спричинити важке харчове отруєння.

Джерело: Бережи себе

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-13 12:00:42