Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Черги українців за паспортами за кордоном – яка ситуація в дипустановах

Наприкінці грудня 2023 року у ЗМІ з’явилася низка повідомлень, що українці за кордоном масово стоять у чергах в установах, де оформлюють паспорти. Начебто ажіотаж пов’язаний із законопроєктом про мобілізацію, який поки що на розгляді у Верховній Раді.

У разі його ухвалення, військовозобов’язані чоловіки не зможуть за кордоном оформити чи то внутрішні паспорти, чи то закордонні, якщо у них не буде військово-облікових документів. Проте їх не вимагатимуть, якщо чоловіки оформлюватимуть посвідчення на повернення до України, або захочуть нотаріально засвідчити спадщину у випадку загрози життю і здоров’ю.

Законопроєкт про мобілізацію оприлюднили 26 грудня, а наступного дня у паспортних сервісах утворилися довжелезні черги.

Зараз дивляться

Так, видання InPoland 27 грудня опублікувало фото з одного торгового центру у польському Вроцлаві, де біля паспортного сервісу ДП Документ утворилася величезна жива черга, більшість – чоловіки. Вже в обід людей налічувалось близько 900.

Ось черга в ДП Документ у Кракові.

Варто зауважити, що до повномасштабної війни за кордоном українці могли оформити документи в українських консульських установах. Проте від початку повномасштабного вторгнення РФ до сусідніх країн виїхали мільйони наших громадян і консульства тепер просто не справляються із потоком людей.

Тому у низці європейських міст відкрили філії ДП Документ.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Як повідомили Фактам ICTV в МЗС України, станом на сьогодні, надання консульських послуг у закордонних дипломатичних установах здійснюється в штатному режимі. Приймають людей за попереднім записом, і в день можуть обслуговувати лише певну кількість – тому живих черг у консульствах немає.

Живі черги досі зберігаються біля філій ДП Документ.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-04 14:51:41