Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Через спірні питання. Законопроєкт про мобілізацію можуть відправити назад Кабміну – Веніславський

Комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки сьогодні закінчив слухання законопроекту щодо мобілізації. Фінальне рішення планують ухвалити наступного тижня.

Про це розповів член комітету Федір Веніславський в коментарі РБК-Україна.

За його словами, для ухвалення рішення потрібно, щоб цей документ розглянув також комітет з антикорупційної політики й надав свої висновки.

Зараз дивляться

– Є дві опції – або повернути Кабміну на допрацювання, або ухвалити проект за основу й далі допрацьовувати його в Раді до другого (читання, – РЕД.), що малоймовірно. Є низка дискусійних норм, які не схвалюють члени комітету, – сказав політик.

Веніславський зазначив, що найбільші дискусії в комітеті викликали норми щодо людей з інвалідністю 3 групи, щодо дискреції органів (наприклад, керівники військових адміністрацій мають не зовсім юридично чітко визначені повноваження), щодо обмежень та покарань за неявку до ТЦК і внесення в реєстр боржників за рішенням керівника ТЦК. Крім того, є обговорення й щодо норми про електронні оповіщення.

Законопроєкт №10378

25 грудня стало відомо про реєстрацію проєкту Закону №10378 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Своєю чергою уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що оновлений законопроєкт про мобілізацію містить норми, які суперечать Конституції України.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що законопроєкт про мобілізацію у нинішньому вигляді не виноситимуть на голосування до парламенту.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!
Джерело: РБК-Україна

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-06 18:14:40